| Gεσяgιαηαα a întrebat:

Heii . Vreau si eu statusuri de genu : Te vreau inapoi sau Stiu ca inca te gandesti la ea , si ar fi momentul sa iti dai seama cine te iubeste , oricat de mult ar dura eu tot te voi astepta ... stiti de dragoste , in care sa ii arat unui baiat ca inca il iubesc , cu toate ca ne-am despartit de nenumarate ori ... Funda !

Răspuns Câştigător
| Smiiilee a răspuns:

Visele nu ti le dau! nu m-i le poti lua! Sa visez e viata mea.

Sunt o proasta ca te-am iubit
Desi nu e vina ta
Eu te vreau pe tine
Si u o vrei pe ea!

Iti dai seama k l-ai iubit numai dupa c l-ai pierdut.

Se iarta, dar nu se uita lucrurile ce dor

de ce uneori cand ti la persoana iubita ea trebuie sa te faca sa plangi? de ce oare de ce?

am invatat sa visez. dar in acelasi timp invat sa-mi tzin ochii deschisi. realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu.dar o accept asa cum e.

ti-am aratat de prea multe ori k mi-e greu fara u.dar nu ti-a pasat, ai crezut k e o gluma.ai plecat my departe cu ea si m-ai lasat in urma.iti zambesc, crezi ca mi-e bine dar nu stii c inseamna suferinta pentru mine.

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel ca si timpul care nu mai trece.

Am, doar simple regrete Iar ce\'a fost intre noi. False sentimente

"Poti sa vopsesti cioara-n alb,tot nu-i porumbel La fel cum nu va fi niciuna ce-am fost eu pentru el!

"In ganduri te ascund,aproape sa te tzin Daca te pierd,daca te uit,eu NU mai am nimic!

"Nu poti sa iti amintesti, dar nu o sa uiti niciodata"

Oricand putem sa spunem, ca ne stim din todeauna In momente grele ne-am intins una alteia mana"

"Fii atent la piept ce strangi! Ca daca azi esti fericit, Maine s-ar putea sa plangi"

Doar o Vorba-N vant ne-a iNdepartat Vise s`au frant.de Ce`ai plecat? Nopti in sir am plaNs Niki un semN n`ai dat!

"Nici sticlele de alcool.Nici fumurile. Nici prarfumurile.Nici alte femei. N-o sa te faca sa uiti ochii mei.

Cum sa-l iert cand orgoliul este pe primul loc? Cum sa-l uit cand pentru el as renunta la tot?"

"PesTe Tot ` Trec cu Capu Sus `. Te am Pe Tine Si asta ` E Mai Presus"

"Ea nu e sOra mea p bune`., dar am avut noroc q am gasith.o prin atath.a lumea

`Vreau` sa` fiu` iarash` copil` `Sa` mah` stiu` zambind` `Sa` nuh` stiu` de` clipele` grele` sh` de` amintirile` care` mor`"

Zambete false. Priviri pline de ura. Cuvinte aruncate`n vant. Minciuna.Si toate fara nici un motiv Am gresit.Am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta"

Ridica`ma sh spune`mi k: "va fi bine. Ridica`ma sh spune`mi: "Ma ai p` mine!"

"Trãdez. Joc teatru. Manipulez Înjur Fumez Te pot minþi în faþã fãrã sã clipesc Trag numai spre pericol Dar mã jur cã îmi place cum sunt ºi nu mã schimb!"

"De azi poti sa apartii oricui.Nu mai e treaba mea! N.ai inteles ca am tinut la tine fara interes,iar acum ma intorc la cum eram bineinteles!

Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate Privesc in fata si sper ca soarele va rasari. Da` pana atunci indur indiferent de ce va fi.

Nu mai e Ea. Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA,ieri poate\'i pasa."

"Indiferenta doare cel mai tare, nu trebuie sa spui nimic doar sa tratezi persoanele care ti-au gresit cu indiferenta si le dobori treptat.

"Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara."

si c3 dAcA LuM3a_i R3A.Ma ajuta s0Ra m3A.si la Rau dA si la BiN3 3A e M3Reu LaNgA MiN3!"

O fata nu trebuie sa fie judecata dupa defectele ei. Ci dupa modul in care stie sa le foloseasca "

Daca iti va fi dor de mine Ehhh...Linisteste`te O sa-ti treaca Poti privi in ochii mei Dar in sufletul meu". NiciOdata"!

Astazi Cazi Te Ridici Maine ItZi Trece. ItZi AminteSc Ca`Unde`S 2 Puterea CreShte. Ca`impreuna Trecem PeSte Tot.Caci`O Prietenie Trece Si Prin Foc

Dar uitându-ma` înapoi îmi` zic: "Chiar n-are niciun` rost
"Vezi uh,am invatat dp atata timp Sa ucid din mine acel copil. Si sa urasc,sa tac,sa rad,sa mint.

In ganduri te ascund,aproape sa te tzin. Daca te pierd, daca te uit, eu NU mai am nimic

e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri.cand uh acum esti nicaieri. dupa cate ne-am zis.m-am inchis intr-un vis.acolo totul e asa cum mi-ai promis.

Nu conteaza ca ne-am despartit, ca inimile noastre tot sunt impreuna

ai fost langa mine si imi ziceai ca ma iubesti, acum ai plecat si-mi spui ca ma urasti

Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Angellx3 a răspuns:

Uite aici: http://annamarya15.wordpress.com/

stau pe scaun, ma gandesc...mama crede ca citesc,dar eu ma gandesc la tine cum ar fi sa rup scaunul cu tine

Te iubesc tu ma iubesti si nu vreau sa vad ca ma urasti, ca-n ochi nu ma privesti!

dragul meu te iubesc si mereu te voi iubi chiar de nu vrei sa crezi asta sau pentru crezinustiumie dor de saruturile tale,de atingerile tale,de rasuflarea ta, de minile tale care imi imbratisa fiinta mea care tremura de fericire in prezenta ta.te iubesc enorm.mi-e dor de tine dragul meu.

Amintirea nu se scrie... Pe o foaie de hartie Ci pe o inima curata Sa nu fie uitata niciodata

Imi amintesc tot… acele nopti frumoase, cand ne iubeam amandoi nebuneste la lumina stelelor si ne sarutam frantzuzeste.Cum as putea uita asa cevaDar tu cum ai putut sa uiti asa ceva?

< Am incheiat Multe Relatzii fara sa privim inainte, fara sa privim inapoi, fara sa privim

Intr-o zi o picatura de ploaie sau un fulg iti va atinge usor obrazul sau buzele! nu il alunga pentru ca acela sunt eu atingandu-te, mangaindu-te, si soptindu-ti cat de mult te-am iubit

< De Multe Ori Lumea nu era a noastra, lumea nici nu exista, noi eram lumea Cand Eram alaturi de Persoana iubita:(

Niciodata Sa Nu Incetam Sa CREDEM IN IUBIRE:(De crezi ca iubirea- i un joc De crezi ca iubirea nu doare, N-a fost iubire a fost un joc N-ai iubit, iubirea doare Dar Nu Uita. Ca IntotdeaunaCineva Este Acolo Pentru TineSi Oricat de Mult Am Suferii E si mAINE O Zii.

:- < De Multe Ori Lumea nu era a noastra, lumea nici nu exista, noi eram lumeaCand Eram alaturi de Persoana iubita

Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

| adelaadelaadela a răspuns:

Daca citesti asta, sa stii ca ma gandesc la tinebig grinlove struck:*

| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Pai:O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor, Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… " Mai multe statusuri gasesti pe http://www.statusuri-noi.com