| BetterThanDrugs a întrebat:

Heii ^^ Vreau si eu statusuri' de' indiferenta, va'rog. Dau Funda!;*;*

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

M`ai pierdut`. Si nu mi-ai dat de ales. A venit altul in locul tau`. mult mai bun. Bineinteles`!

Ea poate nu stie cum e dragostea. Si intr'o zi poate va invata. Dar atunci nu va mai fi a ta. ca n'ai stiut sa ai grija d ea!

Poate m`am schimbat, poate m`am saturat, poate nu vreau s`aud, poate ca mi`e de`ajuns poate ce`a fost s`a duS

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama!,dar daca maine dispare,ai sa vezi ce mult inseamna

Sa ai parte de iubire Si de tot ce ai visat Si de multa fericire Hai Pa-Pa :* Eu am plecat!

Fiecare zi e speciala. Oricum e plina de atractii Iar daca nu vii tu, nu-i nimic! Vin altii.

PoTsi sa pleci ma doare in cot'h. Baieti nu am eu? ei sunt peste tot! bye bye ramai cu bine vezi ca intreaba tarfele de tine

mi-a zis mami odata o vorba desteapta: " Printesooo` nu alerga dupa o caleasca ce nu te asteapta!

Cu IndiferenTza Ta M`ai Facut Mai Tare! Acum Nu`ti Konvine. Dar Incet, Incet Calc Pe Urmele Taleee` Si Abia Acum Vezi Si Tu Ca IndiferenTza` Doare`"

Regreti, iti pare rau, mie deloc, Viata e în fata, stii, eu înca mai pot; X

Sunt doar realistaaa! Stii bine cuvantul "noi" nu mai existaaa!

Nu mai cred in vorbe goale. Poti sa ma ranesti. Raman tot`n picioare!

Incearca sa zambesti fato,urmeaza'mi sfatul! E cazul sa fii fericita,toate trec,o sa vina altu`!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n-are timp de o relatie serioasa

A inceput sa zambeasca mai des, iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut, Acum ea a uitat demult!

Degeaba crezi ca ma oftici. Cand vorbe frumoase ei ii zice. Degeaba crezi ca sunt geloasa. Uita-te putin la mine, chiar nu-mi pasa!

Niciodata n-am sa fiu eu cea care se-ntoarce.Intotdeauna o sa spun prima "Lasama-n pace!

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Multi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat,si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba,si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti,sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Ma vrei inapoi? Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm
Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Nu am nevoie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau."

Sper ca ti-am fost de foloskiss

Vreau sa stii ca nu`mi pare rau,am uitat deja numele tau! Am uitat tot ce a fost candva si parca e mai bineee asaa; x!

Nu Sunt Pe Bucati`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fix In Cot De Tine"

Merg p-acelasi drum, cu privirea-n fata Fara sa ma uit in spate, stiu exact ce vreau de la viata; x"

ciuudath spune-am mereu ca nu vreau n`am timp dar acum observ c`am inceputh s ma schimb; x"

Da` pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.Recunosc!

Si toti ma`ntreaba ce s`a intamplat. le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l`am uitat "`!

Ai avut-o de mult! Da’ n-o mai ai...ai incercat s-o inlocuiesti da’ nu puteai! K o iubeaii!

Nu mai intreba "De ce e asa?" Tu ai schimbat.o Tu ai facut.o mai rea!

Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza

Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x

Cate s`au spus, Cate s`au dus, Nu` ma mai doare, Orice zi`n plus, Sunt mai sus!, Restu`, Doar vb`e goale!

Este atat de schimbata; x! Exakt cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Acum ecoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi ti`e dor de EA! "

1 răspuns:
| thewayiam a răspuns:

"cand imi va pasa voi avea alt status "