| Zmentuta a întrebat:

Heiii buna! As vrea si eu niste statusuri de tristete...insa sa fie foarte tristehappy dau FUNDA
Ms mult

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele…

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Am jucat după regulile care îi făceau pe alți fericiți, dar nu și pe mine.

Vrei să scapi caută-ţi o altă pistă spre ieşirea din viaţă. Sunt încă un om ce învaţă să spună lucrurilor pe faţă!

Asta e despre prietenii care sa fie clar:Te-au lasat o data si sunt gata sa o faca iar

Eram si¬nceră cu mine, îi vedeam adevărata faţă. Şi prea sinceră cu alţii, când le puneam oglinda-n faţă!

Si am obosit sa-mi mai pese...

Şi imi pare rău de tot ce s-a întâmplat, ştii bine.Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine!

Hey, ai băgat vreodată de seamă că pe acea inimă e scris "fragilă"?♥

M-a durut că ai fost primul care mi-a întors spatele în loc sa fii cu mine să-mi ştergi lacrimile.

Mi-e dor de noi. La mine e soare afară, dar în suflet ploi.

Minciuni, promisiuni cu grămada, m-am resemnat. Credeam că s-a terminat, toţi m-au refuzat.

Cum poţi spune stropilor să nu cadă când există ploaie, cum poţi spune frunzelor să nu cadă cand exista vânt, şi cum îmi poţi spune mie să nu mă îndrăgostesc când exişti tu?

Acum, am nevoie de cineva care să fie alături de mine cu o vorbă bună.

Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

A fost un vis, a fost frumos ___a fost si nu va mai fi

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

Fericirea nu sta-n plic. Poti sa razi si fara sa fumezi nimic!

Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Nu-ti strica viata pentru niste vise...

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Durerea ce în suflet o port, nu pot să o mai suport.În lacrimi mă topesc, în lacrimi mă trezesc.De ce oare te iubesc?

Cel mai trist lucru în viață e să-l vezi pe cel pe care-l iubești iubind pe altcineva …

- Toti in care am crezut... m-au lasat cand n-am avut

Ai prieteni langa tine doar atunci cand iti e bine.

Dezamagit, trist, spulberat, nu mai am nimic de comentat!

Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie…

1 răspuns:
| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Plang tai ceapa