| Paulaaa5 a întrebat:

Heiii TPU! Aş vrea şi eu nişte statusuri triste / dragoste!

Dau fundă celui ' mai bun răspuns! Mulţumesc! :*

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Mesaj trimis de Mihaela
10. * ""Invata sa plangi fara lacrimi, sa gandesti cand ai vrea sa plangi, sa uiti si sa ierti prefacandu-te ca nu te doare, invata sa iubesti si vei fi cel mai tare!"""

Mesaj trimis de Mihaela
11. * O sa regreti ca ai pierdut
O sa regreti ca n-ai stiut...
Sa pretuiesti o dragoste curata...
Dar nu uita:VIATA NU IARTA!

Mesaj trimis de anonim
12. * De ce te iubesc cand tu ma urasti? de ce te vreau cand tu ma alungi? de ce peste tot esti tu? de ce mai privit? de ce miai zambit? m-ai facut sa cred ca totul e adevarat, stiai ca o sa te iubesc si totusi te-ai jucat cu sentimentele mele.

Statusuri
Doar iubirea le vindecă pe toate, dar moare şi ea când inima nu mai poate
Statusuri
Se grabeşte s-ajungă dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfruntă furtuni şi noroi
Statusuri
Cel mai dureros sentiment este atunci cand iubesti pe cineva si aceea persoana nu isi da seama
https://www.google.ro/......https?/url
Şti cum e smug în viaţă nimic nu e perfect [-x Chiar şi o iubire a 2 copii are măcar un defect straight face

Ştiu că a trecut oh go on Nu va mai fi ca la`nceput [-x Nu credeam thinking Că`mi va fi greu :-s Am fost noi love struck Acum sunt euu` happy

Mulţi spun "te iubesc" cu alt nume in gând straight face
-
Sentimentele nu s`au pierdut [-x Da` s`a pierdut din magia ce`am avut

- De dorul thău nu plâng [-x Da` imi e dor puppy dog eyes Lacrimi in suflet strâng crying -

Buăă tu chiar eşti prost sau te prefaci? Piticaa asta te iubeşte fraiere! sad

Hai să uităm de toate Hai să uităm tot ce`a fost Hai să uităm Nu mai are nici`un rost! oh go on

Am avut speranţe, idei şi dezamăgiri Şi din toate astea au rămas doar amintiri! sigh

Totu`I scruum văd acum Nu mai e ok Nu mai e ok Nu mai ştiu ce vreeeii :S

Dar te rog nu uita puppy dog eyes D` copilaa aia smug Care te iubea love struck Mai mult decât pe oricine altcineva sigh

Tu ai să plângi crying Eu am să râd laughing E neplăcut oh go on ştiu! Da` gândeşte`te că a fost invers în trecut! straight face

Încrederea vine cu timpul Da` se pierde`ntr`o secundă şi corabia de vide se scufundă! sigh

Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh

Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face

Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu ştiu, dacă e dragoste sau o drama care doare sad. love struck love struck

Lacrimi curg pe obrajii ei, ea te iubeşte, tu nu ştii ce vrei. oh go on OAre să fii doar tu şi ea love struck Cum ai putea? rolling eyes

Şi noaptea se lasă I`a dracu` de lungă Iar ţie nu`ţi pasă Că un înger o sa plângă

Ce dacă nu mă vezi, mă auzi...
Nu mai plânge, nu te acuz...
Cu nimic, nu avea cum să ţină,
Poţi să stai linistit, nu eşti tu de vină...

O să vină vremea când o să ne găsim
Fiecare jumătatea, n-o să mai simţim
O să ne-amintim cum a fost,
O să zâmbim, o să ne privim la fel
Doar prieteni o să fim … happy

De ce îmi doresc mereu să fie ca pe vremuri? oh go on
Probabil că noi nu ne potrivim thinking
O lăsăm baltă atunci, da sper sa nu greşim!

Te iubesc rău deci nu e bine! straight face
Rămânem prieteni, vreau să mai ştiu de tine... puppy dog eyes
Vreau să mai vorbim măcar pe mess, sigh
Mă mulţumesc cu atât, nu am de ales... sad

Prezentul e trecut, presărat cu amintiri :-
Ai pierdut ce avea'i mai de pret, ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Da` cu amintirea ta`n piept, nu pot fi fericit.
Hai zambeste, vreau sa te vad fericit Vreau sa stiu ca esti constient Dc nu ai ascultat tu? acum nu? mai pot face nimic pentru tine iar prieteni tai unde sunt acum?

Te-am iubit prea mult, in fiecare noapte plang si ma chinuie gandul ca am fost odata noi... de ce m-ai facut sa te iubesc? De ce mi-ai luat inima si ai fugit?

Cred ca tot ce simt eu, pentru tine nu inseamna nimic, de ce de fiecare data cand plang, tu zambesti? De ce cand eu cad, tu nu ma ridici? Spune-mi. De ce?

Uneori iti dai seama ca viata se intoarce doar impotriva ta. Tu te ridici ca un caine in sus, Iar viata cu un singur vant te da jos.

felul in care arat te face sa ma iubesti?! nu multumesc, poti sa ma parasesti!

o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

cand totul se duce.raman amintirile!

Dar prea multi m-au ranit doar pentru faptul ca am iubit!"

"Daca am vreun vis pierdut? - am toate visele pierdute din cauza lui!"

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

♥ Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești, de fapt?"

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Ranile astea nu par a se vindeca,
Durerea asta este prea reala,
Este prea mult, ceea ce timpul nu poate sterge!

Nu ma joc, in joc sunt sentimente!

~ Care din noi (care din noi) oare a uitat Care din noi a inchis ochii si-a plecat Care din noi a gresit de la inceput ( chiar de la inceput ) A fost demult.demult!

Am jucat cum mi-ai cântat, şi nu mi-a fost deloc bine
Dar a venit vremea, să cânt acum eu pentru tine.

Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta.

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

ai sa regreti tu mai tarziu Cand o sa realizezi ce ai pierdut O inima ce te iubea Si doar pentru tine batea

Ramai sau pleci e alegrerea ta, Chear de ma doare, iti respect decizia.chiar de nu vrei sa-ti amintesti, Nu uita clipele frumoase petrecute candva!

Ia o gura de tarie, si priveste la ce'ai renuntat pentru'o prostie.

Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.

Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

Stau si citesc o carte Poveste de iubire Cu 2 indragostiti Cum esti tu cu mine Povestea`i dureroasa Dar o citesc si plang Si lacrimile mele peste obraji imi curgstraight face

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar spune-i ca ti-am spus toate astea printre lacrimisad

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit

Ca o pata pe camasha, totul se scurge. Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange.

Cu lacrimi imi amintesc...de cum mi-a spus prima oara"te iubesc"sad

doar lacrimi, amintiri si suferinta, atat ai lasat in urma taoh go on

? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim...Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat!

•Nu mi-e dor de tine, să stii. Îmi lipseşte doar cel care credeam că eşti!:]

Candva ti-am spus: " In momentul in care te voi ierta inseamna ca te-am scos din inima mea!"...Acum iti spun doar atat: "Te-am iertat!"

♥. Flori uscate`ntr`un buchet. le privesc si te astept, intoarce`te la mine. Nu`mai eu si linistea suntem in camera mea imi e atat de greu fara tine

♥ Te`ai dus prea departe, n`am putut să te`ajung. Acum plâng în memoria celui mai puternic gând! (:

Uite-ma inca zambesc desi nu-i zambetul meu.Cati spini in suflet am, stiu doar eu si Dumezeu!

Aduti aminte ca am fost candva langa tine.crying

Vor fi amintiri care pe mine vesnic o sa ma doara.pentru tine.doar povesti de searawinking.

"Si ce mai conteaza acum, care a gresit mai des, care a iubit mai intens, care pe care nu a-nteles?"confused]

• Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert? raised eyebrows
Funda?

1 răspuns:
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

1. Te-am iubit, m-ai neglijat,
M-ai ranit, eu te-am iertat,
M-ai folosit, te-am lasat!

2. Tu te-ai folosit de mine, acum este randul meu! Sa iti dovedesc "matale" : esti un mare derbedeu!

3. Nu sunt un suport de pahare, dar tu ma-i calcat in picioare!

4. Cum?! Tie dor de mine? Da-te dracu, gluma nu mai tine!

5.Du-te in bratele ei, sexy curva de 2 lei!

6. Ca ma inselai, mai bine nu descopeream! Asa, nu mai sufeream!

7. M-ai iubit, totusi acum nu ma vezi,
Dar nu-s o curvulita ca pe ea sa ma tratezi!

8. E greu de inteles ca ai crezut cu rigoare
Ca eu sunt genul ala care sa-ti stea la picioare!

9. Omule, acum lasa-ma in pace! Un cuvant de-al tau, nici cat un rahat nu face!

10. Mi-ai zis ca sunt frumoasa si desteapta, dar eram a 27-a incercata!

Sunt facute de mine. Funditaa?