| Pikachu_2484 a întrebat:

M-am certat cu o prietena si acum vrea sa ma bata straight face. e mai mare ca minee :-s. ce ar trebui saa fac?!

Răspuns Câştigător
| DιιιάLøvєs1Dツ a răspuns:

Poi, Ar fii asa : Ai grija ca de fiecare data cand te intalnesti cu ea sa fii cu cineva mai mare care te poate aparawinking, spune-i ca te vei razbuna [ punand pe cineva mai mare sa o bata], spune-i ca o vei para mai sale, sau tatalui tau laughing [ ce conteaza daca va crede ca esti fricoasa m sau paracioasa, atata timp cat nu ti-o iei e biine], incearca sa fugi de ea sau sa nu mai dai ochii cu ea niciodata, sau stiu si eu, rezolvo frumos, arata-i ca nu te cobori la nivelul ei, si incearca sa te impaci cu ea, iar dupa, departeaza-te incet [ banuiesc ca nu imi vrei sa o ai prietena, dupa ce ai vazut cum este de fapt laughing ]. Si incearca [ virgula] ca pe viitor sa nu iti mia faci prietena mai mari, proaste [ laughing ] si agresive. Sper ca te-am ajutat kiss. Bafta multa [ vei avea nevoiewinking ] >big grin

12 răspunsuri:
| simonica57 a răspuns:

Daca ea nu se prea bate atunci nu te ingrijora si eu am avut 2 colege in clasa si se certasera iar una a zis ca o so omoare iar cealalta se speriase dar nu abatuto si ea era o batausa si tot nu a facut asta

| Ozanaf a răspuns:

Incearca sa ii explici ca iti pare rau. Si pentru a va impaca spune-i ca sa iti repari greseala. Te-ar lasa in pace daca i-ai arata ca chiar iti pare rau. Explicai ca a fost o greseala.

| Aia cu cap mare a răspuns:

Arata-i ca nu iti e frica. Sfideaz-o.Raspunde-i cu tupeu la orice fel de amenintare si nu o lasa sa se creada superioara, pentru ca nu e. Daca te intalnesti cu ea si e cu mai multe (pentru ca fetele de genu umbla in haita cand e vorba de bataie) si chiar vor sa te bata, mergi la ea si da-i um pumn in nas, cat poti de tare, da da-i-l in asa fel incat sa ii curga sangelaughing si vei vedea ca toate o sa ramana socate, si nu o sa mai indrazneasca nimic laughing plus ca de atunci incolo nu o sa mai aiba treaba cu tine smug
Bafta!

| santy a răspuns:

Buna! e plina lumea de destia cu amenintari si din astea.dar doar amenintari. spune-le si alor tai! Dar de unde esti daca poti zice.

| santy a răspuns:

OK Pikachu. daca ai probleme cu fata aia vorbim si se rezolva.sa ai bafta

| Rocsaanna a răspuns:

Najpa.thu nu stii ca nu e bine sa te pui cu o fata, nu stiu cerei iertare sau trimitei niste flori cu un mesaj in care iti ceri scuze si dupa mai vezi tu ce faci.SUCCES!

| Mimi58 a răspuns:

Dami id ei c`o fac eu sa nu te mai bata si in plus o sa se pise pe ea`wwinking

| wildangel77 a răspuns:

Eiii draga,nu te teme,fii puternica,nimeni nu te poate apara mai bine decit tu pe tine insuti,nu iti arata ca te temi de ea,incearca sa ii explici totul,daca esti vinovata spune-i ca iti pare rau,dar daca ea e vinovata,pune-i-o in nas si nu te lasa,dovedeste-i ca tu esti dreapta si chiar daca ea e mai mare sau mai puternica,nu stiu cum acolo,chiar daca ti-a da o palma nu e nimic,ca doar nu o sa te omoare, dar nu te lasa batuta si intoarce-i-o innapoi, nu te lasa calcata in picioare...referitor la sfaturile de mai sus ca sa spui la al tai sau la cineva mai mare:nu trebuie,rezolva-ti singura problemele caci abia se incep si poate acum ai pe cineva alaturi dar mai tirziu nu o sa mai fie nimeni,in plus,daca tu esti gresita in fata cuiva nimeni nu o sa se bage pentru tine sa se rezolve,tu fii puternica si arata-i cine esti tu si ca nu ai teama de orice toanta care vrea sa te bata, sper ca a sa iti fie de folos sfatul meu, succese! si ai grija de tinewinking:*

| Ariyana a răspuns:

God?!?!?! Cum sa te bata? E nebuna? Presupun ca esti fata, nu? Doamne e prietena ta, cum sa aiba macar tupeul sa te loveasca? Nici macar nu am auzit in viata mea sa se loveasca prietenele intre ele si amenintari si prostii de-astea.Hmmmm...solutii:
1.Cumpara un aparat cu electrosoc si arata-i cine-i seful. devil
2.Ia un spray paralizant si da-i peste tot cand vrea sa te loveasca.
3.Amenint-o ca suni politia.
4. Spune-i ca vii cu 3 prieteni care o sa o bata mar pe ea.
5.Priveste atent cum isi misca mainile si incheieturile si opreste-i reflexele.Sau pune-i piedica sa cada pe pamant.
Funda? puppy dog eyes

| Pikachu_2484 explică:

Multumesc pentru sfaturii :*.
Santy sunt din hd big grin.

| Kmk123 a răspuns:

Știu povestea pisu'. dacă ar fi prietenă adevărată nu ar face toate astea. încearcă să rezolvi cu ea fără ceartă și cu „ frumosu' ". Dacă se poate vorbi cu ea! Succes :*

| BlonDutzZa_1355 a răspuns:

Cand o sa dea in tine da`i si tu cum stii mai bine rupei mooaca fatoo nu te lasa fii tare devildeviloh go on