| BuburuzăCuProbleme a întrebat:

Heiii TPU big hug [acum sper sa apara intrebarealaughing]

Sunt putin [mai mult] grasa crying

majoritatea copiilor [adica aia mai mari ca mine] rad de mine, insa ceea ce ei nu stiu este ca eu am o problema de sanatate, iar din cauza asta sunt... thinking sa zicem... supraponderala.sad

Intrebarea ar fi: cum sa fac sa le arat ca nu`mi pasa de ce spun ei? sau ceva replici... nu stiu thinking

mercii kiss

FUNDAA love struck

Răspuns Câştigător
| Danna4Joy a răspuns:

Dar tie iti pasa de ce spun ei.Cel mai bine ar fi sa inveti sa nu iti pese de ce spun ei ca in felul asta. chiar sa le arati ca nu iti pasa. Adica ce vreau eu sa spun este ca faptul ca esti putin mai cu forme.ca sa spun asa, nu trebuie sa te afecteze.Nu trebuie sa iei in seama ce spun altii copii care probabil nu stiu nimic despre tine si doar vor sa isi bata joc. Sunt sigura ca ai foarte multe calitati si chiar daca nu crezi lucruri mult mai importante pentru care sa iti faci griji. Concentreaza-te pe alt ceva cand treci pe langa ei si nu ii lua in seama. Sper ca te-am ajutat, mult succes!

4 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Ca nu te cobori la mintea lor ca daca da dai de petrol
cum pot sa rade cand nici macar nu te cunosc
ca nu-ti pasa ce zic ei (si nici n-ar trebui)
bine ca e sunt ei slabi dar nesimtiti(asta chiar e pe bune)

| vSorin a răspuns:

Nu-i baga in seama, ignoranta doare mai mult.

| Radoi21 a răspuns:

Nu stiu sigur. Dar fa-ti un anturaj cu cei care te inteleg, si fale inciuda cumva.Mna.nu stiu ce sa zic

| Miruna_9284 a răspuns:

Spre exempul:
"Ti-e ciuda, vrei sa fi si tu ca mine?"
"Nu va convine cum arat, nu va uitati."
"Asa sunt eu, nu va convine nu mai vorbiti cu mine si gata."
"Vreti sa va ajut sa fiti si voi asa?"
Fii tare si nu mai baga in seama toate prostiile. Cine iti e prieten adevarat, vorbeste si sta cu tine chiar daca esti supraponderala. Prietenii adevarat nu ii intereseaza daca esti mai grasuta sau nu.