| anonim_4396 a întrebat:

Heiii... Voi fumati? De la ce varsta va. ti apucat? [Nu vreau sa ma apuc!]

4 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Nu, nu fumez. Dar nici nu vreau să mă apuc, chiar dacă am ambi părinţi fumători, chiar şi sora mea. Şi cu toate astea nu prea am ambiţie în legătură cu fumatul. Succes! kiss Să nu te apuci! -M-

| Ryuzaki a răspuns:

Eu fumez de 4 ani, m-am apucat la 16.

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu nu fumez, si nici nu m-a tentat vreodata. M-am prostit odata in liceu, dar nu am tras, doar asa, si nu m-am putut apuca de ele nicicum. Cei ce se apuca se simt poate mai importanti mai smecheri, nu stiu ce sentiment e, pentru ca de fapt toti o fac, nu e ceva ce sa faci doar tu si sa te simti "cool" pentru asta. e la fel ca injuratul pe strada laughing cat de duce capul. Tata a fost fumator ani de zile. o viata intreaga, si o viata intreaga s-a chinuit sa se lase si a regretat ca s-a apucat. In final a reusit, si acum are vreo 2- 3 ani de cand nu mai fumeaza. Multi spun (printre care si prietenul meu, si el fumator ), nu mor eu din cauza tigarilor! Tigarile nu te omoara dar nici nu te lasa sa traiesti. Te imbolnavesc de n si n boli si nu faci decat sa arunci banii prin spitale si normal, pe tigari. De vina e anturajul, dar daca ai tot timpul capul pe umeri stai linistit si nu te apuci. E la fel ca si cu drogurile. Cine e curios, o face. Cine e constient de riscuri, nu! (pana la urma si tigarile sunt droguri "light" si permise )

| MonsterEnergy a răspuns:

De ce? Vrei sa stii cand ai putea sa te apuci? Vei intalni aici o gramada de persoane. Unii vor spune 15.Altii 18.Altii 25.Eu am prieteni care fumeaza de la 12 ani. Daca nu vrei sa ai probleme cu parintii si cu politia, apuca-te la 18 ani.Cand ai varsta legala si un pic de autoritate fata de parinti.Adica,nu prea mai au drept de apel.
P.S: Si eu am zis ca nu ma voi apuca niciodata, ca nu voi muri de cancer.Si uite-ma. Zilnic 1-2-3 tigari.Nu am ajuns la mai mult de 10 pe zi.Ai grija happy