| Allexyy a întrebat:

Heiiii,am o problema, am fost impreuna cu un baiat oficial cam 3 luni si neoficial vreo 5-6 luni, si e mai mare decat mine cu 5 ani si imi spunea mereu ce simte si ca ma iubeste si ne intelegeam atat de bine si pur si simplu il simteam cel mai bun prieten\iubit. A devenit prima mea iubire.Ne-a mers bine,apoi la o petrecere a fost o fata si abia o cunoscuse si s-au sarutat si noi eram impreuna si apoi nu am mai vorbit cu el,nu i-am mai raspuns la mesaje dar el continua sa imi scrie ca nu vrea sa ma piarda si ca sunt sigura fata pentru care a plans. A trecut ceva timp si ne-am impacat. Ok,a fost din nou totul bine,majoritatea\multa lume stiau de noi pana cand si familia lui. Multa lume mi-a povestit cand le povestea de mine ii sclipeau tare de tot ochisorii si nu se oprea din zambit. Cand eram cu el,la o petrecere,in oras oriunde si eram cu prietenii lui si ai mei,nu se ascundea, era el insusi cu mine si fata de mine. Intre timp au aparut niste probleme personale de-a lui si mereu cand era o problema spunea sa o lasam balta ca nu vrea sa ma faca sa sufar, ok..am acceptat si asta dar greu. Apoi mai nou iesea cu niste fete care pretindea ca nu sunt altceva decat niste prietene dar petrecea din ce in ce mai mult timp cu ele, mai mult timp de cat petreceam eu cu el si ne-am certat din nou..eram foarte geloasa, si el la fel dar eu nu ieseam doar eu cu baieti doar ca sa nu il fac sa sufere..Nu trece o zi si imi scrie din nou si nou si nu puteam sa imi dau seama de ce simte. Si intr-o seara noapte tarziu pe la unu\doi m-a sunat. M-a intrebat cum sunt si ce fac dupa care am tacut amandoi si ii aud vocea tremurand..plangea si imi spunea ca ma iubeste dar nu vrea sa ma faca sa sufar. Am vorbit normal,fara nici un fel de rece,dar apoi i-a aparut orgoliul ala mare si ma facea sa sufar enorm si ne tot certasem in acel timp dupa care ma suna si imi spune sa imi vad de scoala pentru ca intre noi nu va mai fi nimic niciodata si ca el are alta relatie,ok l-am lasat dar isi gasea mereu scuze sa imi scrie,sa nu ma lase impace spunand ca el vrea sa fie fratele meu mai mare pentru ca el nu imi vrea raul si chestii de genul. El nu isi putea dea seama ca eu nu ii pot fi prietena suferind dupa el,voiam sa ma lase impace sa il pot uita,dar nu o pot face fie ca ma cauta,fie ca nu. Mereu adorm cu lacrimi in ochi gandindu-ma la el,ca se va trezi si ii va fi dor de mine,asta speram in fiecare seara si ma trezeam si nu vedeam nici un mesaj. Acum are o relatie,si nu stiu daca se mai gandeste la mine,nu stiu daca a facut-o sa ma uite, nu stiu daca a facut-o pentru binele meu, imi poti da o idee? Ne-am despartit in jur de o luna si nu m s-a schimbat nici un sentiment fata de el

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Pare o relatie chinuitoare, atatea despartiri, impacari.Ai fost corecta, nu l-ai inselat, dar nu este corect ce ai primit in schimb, lacrimi, tradare. Daca are alta relatie si te-a lasat in pace mergi si tu spre alta relatie cu cineva care sa-ti ofere siguranta.

1 răspuns:
| Xella1234 a răspuns:

Pai daca el inca te mai cauta inseamna ca inca mai tine la tine, daca nu, pai imi pare rau, dar daca spui ca te iubea asa de mult nu cred ca te parasea pentru altul, mai bine iesi mai mult cu prietenii si incearca sa il uiti, sau vorbeste fata in fata cu el sa ii vezi expresia fetei...