| XxBlueRosexX a întrebat:

Hello am avut piercing in buric iar acum 2 saptamani cand m-am operat de chist ovarian l-am scos...gaura de deasupra la buric e intacta adica nu a fost cusuta dar sub ea e incizia unde a bagat laparoscopul sau cum so numii, luni mi-a scos atele de la incizii. Intrebarea e: pot sa pun piercingul la loc sau sa mai astept putin, daca il pun se poate deschide incizia de langa buric? Piercingul l-am facut acum 5 ani si imi e foarte drag, oare se poate inchide gaura daca mai astept pana sa il pun?

2 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Inca nu-l pune, lasa sa se vindece bine, oricum gaura pierce-ului nu se astupa prea curand.

| XxRoxRoxyxX a răspuns:

Si eu am fost operata pe acum 5 zile si piercingu il poti pune la 1-2 saptamani dupa ce a scos atele, depinde cat de repede se vindeca incizile.