| ChickSWhisper a întrebat:

Hello! Am probleme mari la chimie si nu sunt genul care copie in graba inainte de ora. Tata a uitat sa o sune pe dna profesoara cu care faceam pregatire asa ca va rog mult imi puteti rezolva ex.(nu copii pur si simplu) si niste explicatii daca se poate? Va roog mult. Vreau sa inteleg.
Preparati:
A.2l de solutie de acid clorhidric 20% cu densitatea 1, 098g/cm3 pornind de la o solutie de acid clorhidric de concentratie 30% si o solutie de acid clorhidric de concentratie 15%
B.1kg de solutie de acid susfuric 40% pornind de la o solutie de acid sulfuric 80% si o solutie de acid sulfuric 20%

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Daca ai fost la ore atunci ai toate formulele necesare in caiet, aplica-le. Eu am luat anul trecut 9 in lucrare la chimie doar pentru ca mi-am trecut vreo 5 formule cu creionul pe banca, caci eu nu stiam absolut nimic.

| splash132 a răspuns:

Pune mana pe carte si invata s faci singura ca asa inveti...dar de asta e mentalitatea marii majoritati a romanilor...

| ChickSWhisper explică:

Idioti mai sunt oamenii...