| madalinutzamada a întrebat:

Va rog ajutati-ma! dam luni test la chimie si n-am inteles probleme de genul" Ce masa de acid sulfuric, de concentratie 20% si ce masa de apa sunt necesare pentru a prepara 200g de solutie de concentratie 10%?" Cine ma jauta sa le inteleg FUNDA, ...va rooog

1 răspuns:
| Gavril_Catalin_1998 a răspuns:

Incearca sa inveti cel putin ecuatiile ale cu concentratia, de ex concentratia se calculeaza cu..., poate te va puncta ca ai scris cum se calculeaza, dar presupun ca nu veti da test doar din probleme...