| Ellliiii a întrebat:

Hello, am si eu o intrebare...deci la hi5 unele persoane care mi-au lasat comm uri la poze au zis ceva de genu:vreau own la poza asta, si intrebarea mea e: ce inseamna OWN asta' cum adica?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Own inseamna ecva ce apartine cuiva sau iubit,sau il vreau sa fie al meu,propiu, personaj scump, a avea.Deci cei care pun de obicei la comentariu la o poza de a ta pe hi5 cu Vreau Own,inseamna ca vrea poza, sau ca adora poza ca ii place, dar daca zice ca vreau Own la poza asta inseamna ca vrea ca la descrierea pozei sa ii pui numele ei.

5 răspunsuri:
| justme97 a răspuns:

Own in traducere libera inseamna "al meu" sau "propriu"
daca ai o poza pe hi5 si scrii own x inseamna ca este numa pentru acea persoana, a lui
funda? happy

| aLixx a răspuns:

Trebuie sa scrii la descriere: own...(in loc de...pui numele persoanei.)

| missbee a răspuns:

E noua modă. laughing
Serios vorbind, din câte am înțeles eu, e vorba de o joacă puerilă. To own, în engleză, înseamnă a deține, a avea ceva în posesie. Acel ceva, în cazul ăsta, e poza. E ca și când ai... dărui poza respectivă celor care ți-o cer. Destul de greu de explicat în cuvinte. laughing

| Andreea_5139 a răspuns:

Buna! own inseamna propriu proprii. si acea persoana vrea sa pui la descrierea pozei own si numele lui/ei. ca vrea sa fie o poza proprie dedicata acelei persoane. funda?

| 7r31 a răspuns:

Si eu am vazut asta la sora mea...cu colegele ei si scriau sub poza poza asta own x sau own y...cand am intrebat-o ce inseamna a zis ca nu stie, am zis sa le intrebe pe colegele ei insa nici ele nu stiu rolling on the floor probabil e la moda laughing si daca e la moda nu mai conteaza ce si cum, mai ales pentru copile de 12-13-14 ani laughing