| ColorfulRainbow a întrebat:

Hello. :*
As vrea sa va intreb ceva. Faza e ca pana acum eu n`am mai avut un iubit, am considerat ca am timp si nu-mi trebuia.
Dar m-a invitat un baiat dragut in oras...si mi`e sincer fricalaughing...sa nu radetzi, dar am emotii si nu stiu cum sa ma comport, despre ce sa vorbim etcstraight face.
Niste sfaturi va rog?sad
Multumesc.

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Comportă-te cât mai natural. E normal să emoţii, dar fi tu şi atât.

| Elena1234456 a răspuns:

Baiatul trebuie sa ia initiativa.Nu iti face griji, subiectele vin pe moment.Cum sa te comporti? Hm... pai incearca sa fii cat mai naturala, draguta si sa razi la glumele lor : restul vine de la sine.

| marrr a răspuns:

Nu-ti face grijibig grin! Este bine ca te-a invitat asa ca accepta-i invitatia si scapa de emotii. Gandeste-te ca daca te-a invitat deja crede ca sunteti prieteni destul de buni si poate ca veti fi iubiti cat de curandhappy asta depinde si de sentimentele tale pentru el.
Comporta-te cat se poate de normal. Sunt sigura ca atunci cand veti fi unul langa altul, cuvintele vor veni de la sinebig grin Nu trebuie sa fii speriata sau emotionata, desi este ceva normal. Fii cat mai deschisa si vorbiti despre ce va vine in minte. Daca te rusinezi sau iti vine sa zambesti, fa-o pentru ca baietilor le place asta. Iti urez succes si sper sa fie bine>big grin

| ~p!$iii~ a răspuns:

Pai pregateste'te cum se cuvine. Un dus ca sa fii fresh inainte de prima intalnirehappy Imbracate in ceva care iti sta bine, e un pic sexy[pote un decolteu si ceva scurt ca sati arati picioarele delicate] dar sa te simti si tu destul de comod in hainele pe care le imbracihappy Foloseste un machiaj cat mai natural, culori deschise, un parfum care sa lase o urma p umarul lui atunci cand il vei imbratisa si un luciu de buze[preferabil incolor sau o culoare asemanatoare cu cea a buzelor]. Incaltaminteathinking Daca iti pui o futita vor merge f bine niste balerini sau sandalute[daca esti obisnuita cu tocurile] inainte sa pleci lasa emotiile in casa incuiate cu cheiahappy Ajungi, te intalnesti cu el, ii zambesti cald, razi, glumesti cu ellove struck vorbiti de cum va place sa va petreceti timpul liber, mancarea preferata, pe unde va petreceti vacantele[si poate descoperiti ca aveti lucruri in comun]. Prima intalnire e mereu cea mai grea dar va trecehappy nimieni nu iti ia capul, iar daca o dai un pic in bara eu sper ca te va intelege daca te place cu adevarathappy oricine greseste:* Capul sus noi suntem langa tine:*

| hd04wbw a răspuns:

Pai comportate normal, fii ceea ce esti tu, vorbiti despre toate ( cee va place ce nu), incepeti subiectul de la orice ( de exemplu de la cum arata stiu eu cine), si vedeti ca de acolo se va dezvolta subiectul.Bafta

| scoomp a răspuns:

Pai inainte de a iesi din casuta sa nu uiti sa iti lasi in casa emotiile.stiu.prima intalnirelove struck e frumoasa. dar ai sa vezi ca atunci cand stai cu el trec emotiile.fii calma : imbracate frumos(nu fff vulgar dar oleaca sexy) lasati parul desprins. un luciu de buze cu aroma placuta. poate vrea sa va :*:*:* si cum sa radeam? te intelegem perfect...:X vorbiti despre voi.sa va cunosteti mai bine...despre familie si altele.fii dulce si de gasca. uitate in ochii lui si ai grija mereu sa nu il superi.cam atat.kiss bafta

| andrada_8827 a răspuns:

Nu-ti face probleme, totul vine de la sine, ai sa vezi!