| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Deci... Vreau sa va intreb: nu pot avea mai multe prietene (BFF), nu? Perntru ca sunt doua fete cu care as vrea sa fiu prietena, dar ele nu se inteleg chiar foarte bine. Si am incercat sa le impac, dar nu am reusit. Deci, ce sa fac? Sa aleg una dintre ele (ar fi greu) sau sa le impac (ar fi zadarnic)? Nu s-ar supara pe mine niciuna? Eu inteleg ca, daca voi alege pe cineva, cealalata sa nu se supere, daca mi-e BFF. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ZzUzZuMew a răspuns:

Depinde...poate ai putea sa iti petreci timpul liber cu amandoua, dar pe rand. Spre exemplu: iesi azi cu prima, maine cu a2-a. Conteaza, desigur, sa nu le minti.Adica daca sa zicem ca prima prietena te suna cand esti afara cu cea de-a doua, trebuie sa ii spui ca esti afara cu cealalta. Crede-ma, problema lor este egoismul daca se poarta asa, iar tu poti alege singura, nu esti un obiect. In final, iti vei da seama cu siguranta care dintre ele merita sa ramana prietena ta, deoarece la un moment dat una dintre ele de va satura de situatie.
Sper ca ti-am fost de ajutor:*