| lorenelorena a întrebat:

Hello everybody! Funda+ vot pentru cine ma ajuta...Deci sunt in clasa a 6-a si am 13 ani. Imi place de un baiat care e in a 8-a. Colegei mele de banca (best friends) ii place si ei de el, dar asta nu e o problema deoarece ii place de un alt baiat mai mult si isi schimba prietenul in fiecare saptamana. Tin sa mentionez ca acel baiat de car-mi place e prieten al fratelui meu (mai mare) si il cunoaste si mama si tatal meu. Nu am spus nimanui ca-mi place de el. Dar mai am o problema: el are sau a avut nu sunt sigura prietena intra 10-a si cam toate fetele fug dupa el pentru ca seamana un pic cu Justin Bieber (mie nu-mi place ne asta de Bieber-e un prost). Eu nu-l consider,, bun"(chiar ma enerveaza cuvantul asta) doar ca e destept dragut atata bine etc. adica stiti si voi...

acum intrebarile:

1. Am sanse cu el?

2. Ce sa ma fac ca i-am spus mamei de el ca (prietenei mele ii place de el ) sa vad ce zice si o zis sa-mi vad de treaba ca ala umbla cu din alea de liceu.

3.Cum sa confrunt faza ca e prietenul fratelui meu?

4. Ce fsa fac daca ai mei rad de mine (pentru asta )

Scuze ca am scris atat... Funda + vot

3 răspunsuri:
| Handrei a răspuns:

Daca te mananca in fund s-ar putea sa te scarpine.deci mai asteapta si tu vreo 2-3 ani sa mai cresti un pic, nu se gata lumea daca nu ai prieten in clasa a 6-a ...gizas

| YumeHime0 a răspuns:

1.Da, ai sanse la oricine vrei tu. Trebuie doar sa stii cum sa abordezi situatia.
2. Ai 13 ani nu trebuie sa il prezinti parintilor de parca urmeaza sa va casatoriti. Oricum daca mama ta nu are o parere prea buna despre el trebuie sa aiba niste motive intemeiate. Vorbeste cu ea despre asta dar mai pe ocolite nu ii spune ca il placi.
3. Daca esti in relatii bune cu fratele tau s-ar putea chiar sa te ajute.
4. Nu vor rade niciodata de tine, nu te mai gandi la asta. Sunt parintii tai si te iubesc.

| alexalexya1 a răspuns:

Pai pur si simplu poti incepe sa vorbesti cu el, asa vei sti daca e ceva de capul luibig grin in orice caz iti pui celelalte intrebari dupa ce il cunosti mai bine.