| elen123 a întrebat:

Hello, ieri am dat cu pumnul intr-un perete, din greseala si acum ma doare degetul mic, pot sa-l misc, dar cand, cum o sa treaca? Si ce am?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Poti aplica putina gheata acolo, gheata trebuie pusa inainte intr-o fasa sterila (si nu aplicata direct pe deget/degete) si tine putin acolo, apoi este indicat sa te dai cu un unguent de genul diclofenac si sa iei un antiinflamator, asta daca imi aduc aminte bine de la primul ajutor poate ma insel in cazul tau, nu stiu exact ce ai la deget, luxat, rupt sau poate nu ai nimic
dar cel mai important ar fi sa ceri sfatul medicului, cazul tau este unul particular si nu unul general
unii dau cu pumnul sau 'karata' si sparg caramizi multe si nu au nimic, altii dau cu pumnul intr-un placaj subtire si trebuiesc operati, suntem toti diferiti!

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Multumesc tinere pentru funda aceasta minunatawinking

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, doar o usoara inflamatie care va trece in cateva zile.

| dullcat a răspuns:

Iti va spune medicul ce ai. Daca iti trece in cateva zile e ok.

| kilmyt12 a răspuns:

Du-te la medic