| NH4OH a întrebat:

Hello! Ieri mi-am facut un tatuaj la o persoana neautorizata, fara profesionalism. Greșeala vieții mele deoarece va trebui sa-l acopar cu un alt tatuaj la salon.
Tatuajul este sub clavicule (ambele). Sunt doua date de naștere, ale parintilor. Intro parte este ok, scrisul este finut, s-a desumflat. In cealaltă parte scrisul este mai îngroșat. Mi-a ranit mai mult pielea acolo pentru ca a bătut de mai multe ori, a dat sangele etc. Dupa vindecare dupa ce cade coaja este posibil sa se mai subtieze scrisul?
Simt ca înnebunesc. Chiar daca mi-l voi acoperi in 2 luni..simt ca o iau razna, de abia mă pot calma. Aștept sfaturile voastre.
Va mulțumesc

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti un test de HIV peste 6 luni, ca nu-i detectabil acum.
Fiind o persoana neautorizata cel care ti-a facut tatuajul, probabil ca face la toti ciudatii si drogatii, si cel mai probabil nu are habar de regulile stricte de igiena si contaminare cu HIV.

| NH4OH explică (pentru Violleta2022):

Imi este prietenă, cunoscută de ani de zile persoana care mi-a făcut. A schimbat acele, doar ca nu s-a priceput sa l realizeze. https://imgur.com/a/OD5hrLV

| Violleta2022 a răspuns (pentru NH4OH):

Macar daca ti le tatuai pe fund, nu pe piept, unde nu vei putea purta niciodata rochii decoltate si nici sa te arati in public, mai ales daca vei vrea vreodata sa ajungi o persoana importanta, ca adult.

| Andreeush a răspuns:

Nu te mai gândi la durere însă ar trebui să fii conștient că te poți infecta dacă tatuajul a fost făcut de o persoană neautorizată.

| Crackman a răspuns:

Nu o sa se schimbe scrisul decat daca te ingrasi mult sau slabesti.

| xZeRo a răspuns:

Hello! Este absolut firesc sa facem greseli in aceasta viata si trebuie sa ne cercetam constiinta. Daca as fi in locul tau, as suporta durerea ca pe ceva trecator, as face o plimbare intr-un loc linistit si as merge la duhovnic. Sa te ajute Domnul Iisus!

| Maikol a răspuns:

No problem bro. Trateaza bine tatuajul, hidrateaza-l pana sa vindeca complet. Nu o se mai schimbe, dar nu-i nici o problema, la un salon profesionist o sa il faca mai frumos decat te asteptai.

| NH4OH explică (pentru Maikol):

I m-a girl, bro laughing Mulțumesc pentru incurajare, sper sa fiu optimista in continuare pana la dispariția cacatului. https://imgur.com/a/OD5hrLV