| AllMyHugsAndLove a întrebat:

Hello TPU! Deci : Cand cea mai buna prietena a mea s-a combinat cu un tip A eu nu credeam ca vor aparea complicatii. El o placea, imi dadeam seama usor din convorbirile lor pe mess sau prin sms-uri. Asta pana acum o saptamana cand eu si prietena mea ne-am intalnit cu A in parc. Eu il vedeam pentru prima oara in viata mea si mi s-a parut OK. Era dragut si de treaba. El s-a comportat foarte bine, dar cand prietena mea a mers dupa inghetata el s-a dat la mine. Mi-a spus ca eu sunt tot ce vrea el de la o fata si ca nici nu ma compar cu prietena mea. Eu i-am reprosat. Cum a putut sa zica asta? In fine, am bagat repede o scuza la prietena mea si am plecat acasa. In seara aceea el i-a dat papucii, iar ea era foarte suparata. Atunci eu i-am povestit tot si i-am zis ca acel baiat nu are nici o sansa cu mine. Problema e ca baiatul e foarte dragut si linistit, ceea ce nu gasesti prea des. Mie imi plaea de muult de el, dar am pus prietenia inaintea lui! E bine ce am facut? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| FïяŠtℓovε a răspuns:

Este foarte bine ceea ce ai facut din punctul meu de vedere si te felicit pentru ca esti o prietena adevarata ceea ce se gaseste foarte greu in zilele noastre pacat de astasad. Sa stii ca aceasta intamplare mia adus in happy pe fata. Stiu multe cazuri de genu acesta dar fetele din postura ta nu au facut asta,mai rau,sau cuplat cu acel tip stiind ca preitena ei sufera. Si din asta vreau sa intelegi ca sfatul meu este chiar daca il placi si iti iese in evidenta aces baiat,sa il lasi in pace si sa ii deschizi ochii catre preitena ta[daca cu adevarat tii la ea si ii esti prietena]. Sunt atatia baieti, nu ai fost cu el, nu ai avut nici o aventura ca sa tii se para greu asa ca, treci repede peste stagiul acesta. Parerea mea.happy Bafta si sper sa alegi ce este corect. :* te pup.happy:*

2 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Pai ala cred ca se preface ca e linistit si ca te iubeste etc.

| Passions a răspuns:

Este foarte bine ce ai facut!winking Daca atunci a fost prima oara cand l-ai vazut pe acel baiat,nu ai de unde sa stii cum este el cu adevarat. Poate el doar incearca sa te atraga intr-o"capcana". Baietii nu trebuie sa puna capat unei prietenii! Acel baiat poate fii exact opusul descrierei tale,incearca sa vezi cu cine umbla,ce face,trebuie sa-l cunosti,inainte de a incepe o relatie cu el,dar ai grija,in caz ca vei fii iubita lui, s-ar putea ca prietena ta sa se supere pe tine, Bafta!:*