| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Eu m-am despartit acum cateva saptamani de un baiat. Acum stie toata clasa ca am fost cu el(suntem in aceeasi clasa). El e prieten cu o fata de a 7 a care il place, si a inceput sa ma barfeasca pe mine pentru ca am fost cu el ( asta el mi-a zis-o). Tot el mi-a mai zis pe mess ca fata asta ma face in toate felurile, zice ca am hainele luate de la second hand, ca ma imbrac urat etc etc si ca acum toata clasa ei si alte clase de a 7 a rad de mine cum e posibil, eu nu prea cunosc copii de a 7 a si cred ca nici ei pe mine deci...sa fie adevarat? si eu ce sa fac in situatia asta in care fata asta ma barfeste ca o... Ma simt oribil pls heeeelp crying

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ce copii.Dar care e problema lor cum te imbraci, de la ce te imbraci si altele.Gusturile nu se discuta. Spune-le sa se compoarte ca niste copii de varsta lor, nu sa dea dovata de imaturitate, le sta urat la anii astia.

| dana85 a răspuns:

Faptul ca acea copila se injoseste la asemenea vorbe, iar el se preteaza sa iti transmita mesajul ei, mie imi spune ca au acelasi caracter si bucura-te ca ai scapat de el.Dar te intreb conteaza atat de mult parerea lor pentru tine, ei sunt etalonul tau? Sfideaza-i si mergi mai departe cu fruntea sus si cu credinta si, vei vedea ca fiecare lucru bun iti va fi rasplatit inzecitit, si fiecare fapta rea se intoarce ca un bumerang spre cel de la care a pornit.

| Miley_1353 a răspuns:

Hey! Mi s-a intamplat si mie.Tot ce trebuie sa faci e sa-ti prinzi curaj si sa o chemi savorbiti, cand vine ii spui frumos si calma,, uite fetita, mi-a spus fostul iubit ca tu ma barfesti.Ai spus cumva ca am haine de la second hand si nu stiu mia ce?" daca iti zice da ii spui,, Pai eu n-am haine de acolo...ca daca iti iei tu nu sunt si eu obligata si inteleg ca mori de invidie ca eu pe baiatul asta l-am facut din 2 vorbe si ca am stat cu el iar la tine nu s-ar uita nici platit... dar termina cu fantaziile, nu ma mai barfi pentru ca asa demonstrezi ca viata mea e mai importanta decat a ta si de asta o faci." dupa aceea ii tragi un sictir fin si un zambet si pleci big grin. Sper ca ti-am fost de folos, please funda!:*:X

| Anka_5986 a răspuns:

H u pur si simplu ignora aceste cuvinte este invidei pura tot ce face ea ear daca ai ocazia spune-i.,, Mă vorbești pe la spate, înseamna ca sunt înainte. Discuți viața mea, înseamna că e mai înteresantă decit a ta... Încerci sa-mi gasesti neajunsuri înseamna ca mă învidiezi. Continuă asa, CA SUNT FERICITĂ! laughing tongue''

| zxcxzxc a răspuns:

Buna CherrySweetie, cel mai bun sfat pe care tzil pot da este urmatorul! te uiti la ei serios cand incep sa rada de tine si le spui in felul urmator!''eu nu ma cobor la nivelul vostru de gandire, pentru ca va inteleg! nu prea aveti minte! asta e! toata lemea are defecte voi vad ca aveti mai multe!" si le razi in fata ca si cand ar fi niste oameni cu probleme psihice si se vor simti in ultimul hal posibil! sper ca te-am ajutat! sa imi zici daca a mers! daca asta nu merge inseamna ca...acestia chiar au probleme si nu trebuie sa te ataci! tu cand te superi, creste inima in ei ca au reusit sa faca asta, dar daca nu le dai satisfactie or sa te lase in pace! pup sper ca te-am sjutat

| Daienutza99 a răspuns:

Incearca pe cat poti sa nu o bagi in seama. Stiu ca este extrem de greu si te inteleg perfect. Daca nu poti face asta deloc mai am cateva solutii pentru tine:
1.Incearca sa te imprietenesti cu ea. imi da seama ca nu o prea suporti din moment ce te barfeste, dar totusi cred ca daca ve-ti devenii cat de cat prietene va fi cat de cat mai bine.
2.Straduieste-te sa cunosti cati mai multi copii din schoala ta. asa incetul cu incetul nimeni nu-si va mai bate joc de tine, ci din potriva poate roata se va intoarce si ea va fi de rasul scolii
Nujj. eu cam asta cred. tu faci ce vrei. daca ti-am fost de ajutor(ceea ce sper) please fundita