| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Eu m-am despartit acum cateva saptamani de un baiat. Acum stie toata clasa ca am fost cu el(suntem in aceeasi clasa). El e prieten cu o fata de a 7 a care il place, si a inceput sa ma barfeasca pe mine pentru ca am fost cu el ( asta el mi-a zis-o). Tot el mi-a mai zis pe mess ca fata asta ma face in toate felurile, zice ca am hainele luate de la second hand, ca ma imbrac urat etc etc si ca acum toata clasa ei si alte clase de a 7 a rad de mine thinking cum e posibil, eu nu prea cunosc copii de a 7 a si cred ca nici ei pe mine deci...sa fie adevarat? si eu ce sa fac in situatia asta in care fata asta ma barfeste ca o... Ma simt oribil puppy dog eyes pls heeelp puppy dog eyes

15 răspunsuri:
| NoName2105 a răspuns:

Si ce te doare pe tine ca te barfesc fraierii aia?
nu ii bagi in seama si gata iar pe fostul tau "iubit" il injuri cum stii mai binewinking

| Zoe_6740 a răspuns:

Sunt de acord cu xoxxo ^^. Nu trebuie sa iti pese de ce crede lumea mai ales ca te vorbesc pe un subiect atat de infantil. Atata timp cat tu stii ca nu e adevarat totul e ok. Plus ca e cam ciudat ce iti spune fostul tau prieten... dar ma rog nu ma bag...

| anonim_4396 explică (pentru Zoe_6740):

Ciudat? cum adica?

| Zoe_6740 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai e ciudat ca el ti-a spus toate astea cum ca "noua" lui iubita te barfeste... eu cred ca se lauda happy sau inventeaza ca sa te enerveze. cel mai bine nu il baga in seama asa nu ii dai satisfactie.

| anonim_4396 explică (pentru Zoe_6740):

Pai nu e iubita lui. Ea e moarta dupa el dar el...nu stiu ( cand mi-a zis de faza asta cu fata care ma barfeste m-a intrebat daca mai simt cv pentru el )

| Zoe_6740 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si mai simti ceva pentru el? scuze daca sunt prea insistenta whistling

| anonim_4396 explică (pentru Zoe_6740):

Nu, nu esti, ma simt bine ca mai ntrebi asta laughing big grin pai eu i-am zis ca da dar ca nu mai conteaza si ca nu stiu sigur, ca sunt confuza. Adevarul e ca nu cred ca mai simt ceva...dar ma deranjeaza barfitoarele si mai ales daca fata asta indeparteaza si alti copii de mine si ma face sa par o fraiera in ochii altora

| Zoe_6740 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa spun...e o chestie trecatoare cred... atat timp cat nu incepeti sa va paruiti e bine laughing. nu te baga totusi. Arata-i ca nu-ti pasa. life goes on!

| anonim_4396 explică (pentru Zoe_6740):

Asta incerc...dar totusi, daca va continua? daca vor rade copiii de mine\?

| Zoe_6740 a răspuns (pentru anonim_4396):

Razi si tu de eilaughing. daca fata aia e mai mica da-o dracu pana la urma happy.

| anonim_4396 explică (pentru Zoe_6740):

E mai mare :d eu-s a 6 -a big grin

| anonim_4396 explică (pentru Zoe_6740):

Pls, heeelp me, azi fata aia a zis ca m-a vazut pe mine sarutandu-ma cu un alt baiat din clasa crying toti copiii din clasa mea o cred si vorbesc despre mine, pls ajutoor

| toflycry a răspuns:

Lumea`tsi spune ca.sint tarfa?
Hai pa! Ma pis.peun bou care`asculta orice barfa!
nu nteleg dc te afecteza ...eu am o vb cand cineva ma jigneste nu ma simt nu comentez dci...dc tear afecta vb lor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heiiii! nu trebuie sa bagi in seama pe oricine! lasa lumea sa barfeasca cat vrea! de asta nu poti tu dormi noaptea? de ce spun altii? sa fim seriosi oh go on...si eu am fete in clasa care ma barfesc pentru ca le roade invidia. Dar cui ii pasa?whistlingnu au decat sa ma barfeasca chatterbox...nu le pune pe toate la suflet, fii tare!:*:*

| sárgablood a răspuns:

Pai eu nu am trecut prin asta dar thinking te pot ajuta happy eu merg pe un anumit moto si pe mine ma barfesc unele :-J (moto : daca eu sunt subiect de barfa tu esti.Nu vreau sa scriu dar gandeste-te la un cuvant urat care rimeaza cu barfa laughing) deci eu te sfatuiesc sa nu bagi in seama si astfel o sa vezi macar cati prieteni adevarati ai... si probabil daca mai lasi un tipm(scurt de obicei) totul se va rezolva! In orice caz happy fi tare :* si mult noroc happy