| RamyF a întrebat:

Hello TPU happy Mey care stie unde trebuie sa merg pentru inceput ca sa fac rost de un permis de port arma valabil si in strainatate care sa-mi poata permite sa detin fara probleme o arma de foc pentru auto-aparare si care ar fi actele necesare pentru asta? Trebuie sa particip la ceva gen tir si sa aduc ceva de acolo, habar nu am! Oricum as vrea ceva usor, nu letal doar pentru auto-aparare.

Multumesc frumos!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glumesti!
Arme cu glont nu pot obtine legal decat demnitari, cei din structurile de aparare, fosti demnitari, actuali judecatori si fosti, actuali procurori si fosti, etc.
Poti obtine doar in Romania permis de port si folosire doar pentru arme neletale, cu glont de cauciuc ori gaz lacrimogen apoi ceri pentru aceasta pasaport port arma.