| Ionut58282856 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa imi iau un permis de port si folosire arma letala? Sa il folosesc in poligon si pentru auto aparare.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu, intereseaza-te prin Serviciul de arme din Politia judetului tau, s-ar putea sa stie. De asemenea poti cauta pe internet sau sa intrebi posesori de arme pe care ii cunosti.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi aici:
https://b.politiaromana.ro/......i-neletale

| Ionut58282856 explică (pentru Ioandelasal):

Sti cumva la ce serviciu sa apelez sa imi bage seif in perete?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ionut58282856):

Nu stiu, intereseaza-te prin Serviciul de arme din Politia judetului tau, s-ar putea sa stie. De asemenea poti cauta pe internet sau sa intrebi posesori de arme pe care ii cunosti.

| mgtow a răspuns:

Alea cu bila de cauciuc sant destul de dureroase si trage intre picioare ca sa nu vina alti prosti pe lume. Sant centre pentru asa ceva testele sant usoare de obtinut vezi pe net

| darrio2007 a răspuns:

Te simti amenintat? Mergi la Politie si vezi.

| baru a răspuns:

O sa ai numai probleme. Nu cred ca este necesar.

| Aube a răspuns:

Te poti apara si altfel, nu numai amenintand sau folosind o arma. Un comportament decent tine golanii la distanta. Ei cauta numai indivizi asemenea lor, cu care stiu ca se pot bate.

| Ionut58282856 explică (pentru Aube):

Frate, eu vreau mai mult in poligon. Si nu. Eu am vazut in scoala oameni care se iau de altii fara motiv. Exista si instabili phihici si etc. Difera de la persoana la persoana.