| deea2sabau a întrebat:

Helloo :* am nevoie de sfaturile voastre. Acuma o luna am cunoscut un baiat e dintr-un sat apropiat cu mine. Inca din prima zi am vorbit de parca ne cunosteam de-o viata. Vorbeam seara cu orele la telefon pentru ca ziua mergea la munca laughing. Ne-am vazut de multe ori, ne intelegeam ft bine, doar ca eu nu sunt genu sa-mi pun sentimentele pe tava si tot timpul imi spunea ca nu-mi pasa de el, dar ce-i drept ca m-am atasat de el. Duminica am avut o nunta comuna si nici macar n-a venit la mine sa ma salute si noi cu o seara inainte am vorbit. Nu pot sa inteleg ce s-a intamplat? Inca sunt socata... De sambata n-am vorbit deloc. Vreau sa-i sterg nr, tot! nu mai vreau sa am nici o legatura cu el. voi ce ziceti? Mi-e asa de greu

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Spunea ca nu-ti pasa de el. Mie asta imi suna a santaj.

| Xpressurself a răspuns:

Si-a dat seama ca nu va simti din partea ta sentimentele sincere si deschiderea pe care are nevoie sa o simta de la o fata.
pastreaza-ti sentimentele tale pretioase pentru tine si ramai singura cu ele.
cred ca baiatul este foarte destept si si-a dat seama ca isi pierde vremea cu tine asa ca merge mai departe si-si va gasi o fata care sa merite atentia lui.
ai doua variante, ori sa stai si sa crapi singura de ciuda ca n-ai gasit un fraier ori sa termini cu ideile tale egoiste si sa-ti ceri scuze, sa incerci sa repari ce ai facut deschizandu-te fata de el cu sinceritate si dragoste. adica sa-ti pui sentimentele pe tava.
ma bucur sa mai aud din cand in cand ca exista si baieti care au un respect sanatos fata de ei insisi. bravo lui.

| deea2sabau explică (pentru Xpressurself):

Aaa, sa-i pun sentimente pe tava laughing) Niciodata. Si tot eu sa-mi cer scuze pentru ca nici nu m-a salutat eu care i-am trimis un mesaj sa vina afara si nici macar n-a venit... Il iubesc, dar las' ca-mi trece oh go on

| vaporwave a răspuns:

In general relatiile care incep asa in forta nu dureaza mult
e doar o luna, nu cred ca te-ai atasat atat de mult de el. din ce ai scris tu acolo, eu una nu cred ca poate fi o relatie de durata oricum

| Shontellle a răspuns:

Sincer? Cred ca s-a indragostit de tine si stiind ca tu nu vrei o relatie neaparat, pentru a nu suferii mai tarziu, incearca sa te uite.Sau poate a observat ca il placi si el nu si-ar dorii o relatie.Sunt "n" motive.Mai bine ai vorbii tu cu el pentru a lamurii aceasta problema. Apoi ii stergi tot si viata merge inainte.Nu se opreste la un singur baiat.Nu uita ca nimic nu e intamplator.Asa a fost sa fie.Lasa timpul sa decida ce va fi intre voi doi.Kisses

| Daiana01 a răspuns:

Pentru ca te-ai atasat de el nu inseamna ca ai si sentimente fata de el. Din punctul meu de vedere puteti avea o relatie de prietenie dar nu una de iubire sau stiu eu ce. Sentimentele unei fete pot fi foarte inselatoare la ce cuprinde iubirea si trebuie sa te gandesti bine daca cumva chiar simti ceva si nu este doar un sentiment care te face sa te simti bine in preajma lui. Este greu dar eu cred ca trebuie sa te duci la dl si sa il intrebi ce s-a intamplat si de ce voi nu ati ma vorbit. Se poate di cauza ca el cauta atentie si vrea sa vada ce se intampla daca nu mai vorbiti sau se joaca cu tine sau chiar s-a intamplat altceva. Cred ca trebuie sa iti dai seama mai intai ce simti pentru el cu adevarat si dupa aia sa te lamuresti de ce nu a mai vorbit cu tine. Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult de ata dar daca ai intrebari le poti pune. Succes si bafta.