| deniiissss a întrebat:

Help me....am un coleg de care imi place si stie si el. ne intelegem bine vorbim despre orce doar ca....aseara si-a deschis deschis sufletul in fata mea pe mess..si am crezut ca morstraight face fosta lui prietena la parasit si numai stie nimic de ea.a plecat pur si simplu in Italia ( acolo invata) si mi-a spus cat de mult mai tine la ea etc. as vrea sa-i fiu alaturi chiar daca asta inseamna doar amici vreau ideei despre cum sa-l abordez? pls :X

Răspuns Câştigător
| 5a a răspuns:

Iesi la un suc cu el, stai de vorba, vezi ce gandeste, poate face-ti o lipeala tongue ca cealalta a plecat acolo sa fie sanatoasa, in 3 saptamani maxim o uita, doar nu o sa stea pe ganduri la fata aia toata viata. Gandeste putin logic, asta este doar pe moment, incearca sa-l "prinzi" ca daca il lasi ti-l ia alta si atunci poti sa ramai numai cu uitatul.
Deci singura solutie e sa iesi la un suc, la o terasa undeva, prin parc sa va plimbati. Ca daca ii scrii versuri pe mesenger sau pe telefon e degeaba pentru ca nu ai cum sa-i transmiti sentimentele tale si nici el ti-e. Ataca pana nu e prea tarziu.

| deniiissss explică (pentru 5a):

Sti...au trecut 6 luni si tot sufera dupa ea! e tipul de baiat "dur" pe exterior si sensibil in interior. wtf?

| 5a a răspuns (pentru deniiissss):

Pai inseamna ca pe tine nici nu te baga in seama, adica nu stiu ce sa spun, lasa-l nu te mai tine dupa el...

| deniiissss explică (pentru 5a):

Ma vorbim ca intre colegi..imi trage priviri ametitoare dar........doar atat. vreau doar sai fiu alaturi la greu pentru ca nu are cine nu vreau sa-l las asa. nu stiu daca intelegi ceva

| 5a a răspuns (pentru deniiissss):

Si cu ce te ajuta daca el se uita frumos la tine? Cu ce te ajuta daca iti place de privirea lui? Tu daca ii sti suferinta, ca sufera dupa alta, cu ce te ajuta pe tine? Ce ai vrea sa-i faci? Sa-i stai alaturi tot timpul? In loc ca un baiat sa-ti fie la picioarele tale tu ii esti la altul ca iti trage priviri atragatoare dar el poate nici nu se gandeste la tine, chiar tu ai zis ca a trecut jumate de an si el inca se mai gandeste la aia, ceva nu-i logic, inseamna ca tu esti inebunita dupa el. Am inteles sunteti colegi nu stiu la ce esti generala, liceu. dar apoi ce faci cand o sa vina vremea cand o sa trebuiasca ca fiecare sa mearga pe drumurile lui? Unu merge in strainatete la munca, altu se duce la facultate, altu se muta din oras, tu ce ai sa faci ai sa mergi dupa el sa-l cauti ca sa-i alini durerea ca el sufera dupa alta? Mi se pare ceva stupid, am inteles la ce te-ai referit dar totul este cu un final Pentru ce faci lucrurile astea si cu ce te ajuta pe tine in primul rand?

| deniiissss explică (pentru 5a):

Sunt la liceu.ai dreptate in tot dar oricum noi nu vom fi impreuna cel putin nu vara asta. si am un baiat"cazut la picioare" dar chestia e ca vreau sa devin amica lui. eu sunt genu"ii ajut pe toti" daca el se va simti ok in preajma mea ar fi super. vreau sai castig increderea, vreau sa-i schimb parerea despre fete (are una foarte proasta din cauza. aleia). il plac dar asta nu ma impiedica sa fiu amica lui nu? daca atat pot fi..nu vreau mai mult. nu stiu doar cum sa-l abordez.nu conteaza cat va dura lucrul asta totusi eu nu am pot desparti de pr emu pentru ca e ffff dur cu mine si stau mai mult cu forta de asta imi permit sa plac pe altcnva.da-mi idei despre cum sa-l abordez.ms

| 5a a răspuns (pentru deniiissss):

Era o vorba, dragostea cu forta nu merge. Singura metoda este trecerea timpului dar nici asta nu-i prea buna.
Mi se pare ceva oribil, zis asa prietenul tau te tine cu forta si tu ai o teama din cauza asta. Pai daca nu-ti place de el asta este, care-i problema? O sa te caute 1-2 saptamani pana uita de tine, pai daca prietenul tu se poarta asa cu tine ce ai sa faci cand ai sa fi casatorita? Pai nu o sa te mai lase sotul tau sa iesi din casa din cauza geloziei, mi se pare ceva absurd sa stai cu cineva de frica, ce esti legata pe viata cu el? Ma rog e treaba ta. ca acum ajung la alt subiect, in legatura cu acel individ greu de spus ce are in cap si ce gandeste.

| deniiissss explică (pentru 5a):

Stiu. dar "prietenul meu" aplica violenta orqum nu asta conteaza. mersi mult pentru tot. sincer nici eu nu stiu ce vreauthinking

8 răspunsuri:
| deniiissss explică:

Am uitat sa va zic...mi-a zis ca sufera si ca nu are cui sai spuna..nu stiu ce sa fac.