| Flavia18 a întrebat:

Help prietenul meu nu ma lasa sa ma machiez si sa intru pe mess...nu stiu ce sa fac///sa il ascult?

Răspuns Câştigător
| Dede_4091 a răspuns:

Da-i cu o tigaie in caplaughing
nu mai sta cu elhappy
asculta-l fata proasta

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.Iti cam contoleaza viata.De ce sa nu te machezi daca tie iti place? De sa nu socializezi cu prietenii tai? Ai grija cu oamenii astia posesivi.Mai devreme sau mai tarziu isi vor da arama pe fatawinking

| Elena1234456 a răspuns:

Genul clasic de tip obsedat: scapa de el imediat! Daca nu poti fi TU langa el este o problema.

| luiza a răspuns:

Ce e aia nu ma lasa? Si sot sa-ti fie si asa ceva sa nu accepti. Acum iti interzice astea, mai apoi altele pana ...Lasa-l ca nu s-au terminat baietii. Esti tanara si frumoasa, vei gasi un baiat sa te respecte.

| SummerSmile97 a răspuns:

NUU!

da u esti sclava lui?

poate nu vrea sa intri pe mess ca poate s-a dat la o fata si ea ti-a lasat un mesaj pe mess...

sa poti sai sp ca nu intri pe mess dar intri pe inviziblewinking

sau stai ca poate afla

atunci despartete de el daca iti pune reguli

NU IL ASCULTA! NU FI PROASTA!

| vlaaddd a răspuns:

Intr-un fel e bine ca nu te lasa sa te machezi, poate ca el vrea sa te vada naturala nu zidita.

Spune-i ca il lasi daca iti mai interzice ceva.

| 16.laura.16 a răspuns:

Pai asculta-l, clar. Doar el ti-a data viata, el e totul pentru tine. Daca te paraseste ce te faci?
Eu spun sa nu te mai machiezi, sa te duci fuguta la magazin si sa iti cimperi fuste lungi si tricouri largi, nu de alta dar nu vrem ca prietenul tau sa se supere ca iti arati formele.
Si de mess ce sa mai spun, fugi cat de repede poti de calculator ca se termina lumea daca se supara prietenul tau ca stai pe mess.

Toate ca toate: esti tanara, frumoasa(banuiesc) si inteligenta(sper). Asa ca lasa-l in lumea lui limitata si mergi mai departe!

| mymy a răspuns:

Clar ca nu trebuie sa il asculti
tu trebuie sa te machiezi pentru tine si poate alti pretendenti
machiazate dar nu prea stidend sa para un machiaj natural
mesul aha trebuie sa intri pe mess pentru a vorbi cu prieteni
nu inteleg de ce spune asta
! a si da machiajul nu face bine dar la varsta ta nu e nimic anormal este anormal la 10 ani nu la 18

| kytty a răspuns:

Buna

depinde cati ani ai si de cat timp sunteti impreuna.
asta cu machiatul si al meu imi spunelaughing. ca imi stric pielea si are dreptate.cu mess.ar trebui sa inteleaga ca ai nevoie de libertatea ta

| madytza_7574 a răspuns:

Dai o palma :X poate ii vine creieru inapoibig grin cum pnm sa nu te lase? un prieten nu sta cu tine ca sa iti zica ce sa faci si ce sa nu facitongue eu i-asi da cu flitbig grin

| Georgy1033 a răspuns:

Eu zic ca nu ori cat ar fi relatia de stransa si ati fi de mult timp apropiati nu cred ca ar trebui sal lasi sati impuna multe lucruri oricum cel mai mult conteaja ce crezi tu

| klary a răspuns:

NU Sub nici o forma. Schimba-l. Nici un barbat nu are voie sa-ti interzica ceva. Daca tu asa te simti bine, cu putina culoare in obraji asta trebuie sa faci. Nu trebuie sa permiti nimanui ( in afara parintilor) sa-ti interzica ceva. Tu i-ai interzis lui ceva?
Interzicandu-ti ceva inseamna ca e putin gelos, gelozia se naste intr-un caracter slab, iar tu ca sa te dezvolti frumos ai nevoie langa tine de carcatere puternice. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e la mine doar ca nu ma lasa sa machiez sa-mi indrept parul, sa il las desfacut, si sa ma imbrac cu colanti, doar la scoala.

| freiheit a răspuns:

Da-l in- - - da daca iti place de el atit de mult ar trebui sa-l convingi ferm ca nai de gind sai fii ceva de genu supusa nu? si oricum asta nu poate sa tina mult. din motiv ca e gelos el face treaba asta. e prea gelos!

| freiheit a răspuns:

Da-l in- - - da daca iti place de el atit de mult ar trebui sa-l convingi ferm ca nai de gind sai fii ceva de genu supusa nu? si oricum asta nu poate sa tina mult. din motiv ca e gelos el face treaba asta. e prea gelos!