| anonim_4396 a întrebat:

Hey.am 14 ani si imi place un baiat de varsta mea de ceva timp. L-am cunoscut acum vreo 2 ani, atunci fiind iubitul unei amice si mi s-a parut un tip dragut si foarte de treaba. dar doar atat.Anul trecut, dupa cateva luni de cand il cunoscusem am aflat ca s-a despartit de acea prietena si ca s-a cuplat cu o tipa tot din scoala.Problema e ca anul acesta am devenit amici iar treptat am inceput sa-mi dau seama ca simt ceva mai mult pentru el. Desi se despartise de cateva luni bune de amica mea[mai bine zis ea il parasise], ea inca se mai gandea la el si chiar a inceput sa se dea la tip stiind ca are iubita dar profitand ca ea era mai retrasa .Acum de vreo cinci luni el s-a despartit si e singur din nou. iar pe perioda vacantei am inceput sa ne apropiem destul de mult, adica nu mai suntem chiar simplii amici ci chiar prieteni foarte apropiati. poate si ceva mai mult. Nu stiu daca imi fac doar sperante aiurea sau poate el chiar e indragostit de mine.adica ne spunem aproape totul, vorbim zilnic pe mess.imi spune ca de abia asteapta sa inceapa scoala sa ne revada pe "toti". Prin multe lucruri cred ca incearca sa-mi spuna ceva mai mult dar sincer cred ca amica mea mai simte inca ceva pentru el. poate e doar o ambitie de-a ei [pentru ca acum zice ca are prieten. dar nu stiu cum ar reactiona daca cineva i-ar spune intr-o zi ca tipul de care povestesc are o noua prietena. pe cea care a urmat dupa ea a urat-o si inca o uraste pentru simplu fapt ca a stat cu el] si n-as vrea sa-mi stric prietenia cu ea dar nici sa ratez sansa de a sta cu un baiat care cred ca merita cu adevarat. Poate cel mai bine ar fi sa astept sa vad daca el chiar ma place si sa fiu 100% sigura ca nu mai simte nimic pentru ea.pentru ca n-as vrea sa-mi stric prietenia cu ea iar daca as faceo pentru el as vrea sa fiu sigura ca nu-l mai intereseaza tipa. Daca aveti vreun sfat pentru mine .nu prea stiu cum sa procedez.mersihappy

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, din moment ce nu mai e cu amica ta, dc sa nu fi tu cu acel baiat? Daca si el te place atunci nu aveti decat, daca e prietena adevarata nu ar trebui sa se supere daca esti cu fostul ei prieten, bafta...

| CristineDelaruss a răspuns:

Wow.eu zic sa ii explici prieteni tale ca o placi. eu cand plac un baiat ii zic in fata si gata; D daca ma place ok. iar daca nu, nu big grin dar de obicei toti baietii ma plac .pffbig grin:X

| utzuman2006 a răspuns:

Sfat : incearca sa reduci lungimea textelor din intrebari pentru ca te asigur ca 90% dintre cei prezenti pe site nu au avut rabdarea si nici interesul sa citeasca toata povestea ta care putea fi exprimata mult mai simplu prin cateva cuvinte...