| H2O2 a întrebat:

...Doamne de ce m-ai batut atat de tare crying( straight face
Am iubit un baiat 3 luni de zile, l-am iubit mai mult ca orice lucru de pe acest pamant, pana cand intr-o zi m-a parasit pentru alta crying( de doua luni de zile de cand m-a parasit plang aproape in fiecare zi crying(. Si-a refacut o relatia cu tipa pentru care ma parasise, acum s-a despartit si de aia si vorbeste cu mine,,, l-am intrebat daca o sa mai existe vreo relatie intre noi si mi-a zis ca nu stie... Nu stiu ce sa cred, oare ma iubeste dar ii e teama sa-mi zica sau nu mai vrea sa avem o reletie, sincer eu sufar enorm, pentru ca nuci nu-mi zice sa-mi iau gandul de la el. Si-a cerut iertare, l-am iertat pentru tot ce a facut. Eu nu vad viata fara el.crying( m-a innebunit complet crying(Ce sa fac,,, nu mai suport parca pe zi ce trece il iubesc din nou si tot mai mult... Cum sa-l intreb ce are de gand sa fac cu mine,
Accept orice sfat,,, si orice ce imi poate fi de folos
multumesc mul :*:*:yawn

Răspuns Câştigător
| 16.laura.16 a răspuns:

In primul rand calmeaza-te!
Trebuie sa intelegi ca tu pentru el ai fost o,, relatie de refacere,,. O vroia pe ea, asta e. Stiu ca e dureros, am trecut si eu prin asta demult, dar il vei uita daca intelegi.
Nu-ti zice direct ca nu te vrea pentru ca ii place sa se joace cu tine. Nu-i mai da atentie, chiar daca doare, Acest lucru fie te va face pe tine sa-l uiti fie il va face pe el sa se intoarca la tine.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, deci cum sa iti spun eu tie...acel baiat pur si simplu nu te merita din moment ce te-a lasat pentru alta si acum vb iar cu tine dupa ce s-a despartit de acea fata. Tu meriti ceva mai bun, stiu si eu ce inseamna dragostea si sa suferi din iubire; am trecut printr-o despartire dureroasa dar tu trebuie sa ai putin orgoliu in tine si sa nu cedezi chiar daca va mai dori el sa fie cu tine, de ce sa accepti? Bine, il iubesti, dar daca te va parasi pentru alta din nou? Atunci vei suferi iar si din fericire mai sunt baieti buni si poti sa iti indrepti privirile catre altcineva, mai bine uita-l.
Acum ti-e greu dar cu timpul il vei uita, nu mai vb cu el si ai sa vezi ca incetul cu incetul il vei da uitarii.Degeaba iti spun eu ca te iubeste, cand se vede ca nu e asa, daca te iubea nu te lasa pentru alta, in plus ti-ar fi zis demult ca te vrea inapoi, dar nu a facut asta...
Ai toata viata inainte, doar nu se termina viata la acel baiat, fi tare!

| Farcas a răspuns:

Ar trebui sa iti spun, sa il lasi in pace pentru ca nu te merita. Dar gandeste-te care e motivul pentru care a ales`o pe alta in locul tau!?
Daca si-a cerut iertare si spui tu ca s-a despartit de tipa respectiva e posibil sa iti fi dat seama ca tine la tine si ca a facut o alegere gresita, parasindu`te pentru alta.
Daca crezi ca te simti in stare sa il ierti si sa reluati relatia, vorbeste cu el, e cel mai bine. O discutie fata`n fata v-a lamuri lucrurile intre voi.
Mult suuces iti doresc! happy

| Sara2 a răspuns:

Esti o norocoasa ca macar vorbesti cu el, spre deosebire de mine...crying

| covexrobu a răspuns:

Uita-l. Nu are rost sa suferi pentru el.

| validana a răspuns:

Eo am trecut prin situatie aproape asemanatoare cu a ta.Sincer iti zic ca el doar si batut joc de tine.Eu am trecut prin asta. Sfatul meu este sa nu te mai impaci cu el pentru ca nu merita! Si eu am trecut cu greu peste acea despartire si acum am o relatie cu un alt baiat de 7 luni.Sunt fericita alaturi de el! Acum fostul se baga in seama cu mine si cred ca ar mai dori sa fim impreuna, dar nu se mai poate. Mi-a venit randu sa imi bat joc de el si sa il oftic! Sti tu cum se spune ''se va intoarce roata''. Acum ramane la alegerea ta ce vrei sa faci. Sper ca ti-am fost de folos!

| MoreTime a răspuns:

Intreaba-l direct ce are de gand si sa-ti zica exact ce vrea fara sa te ia pe alte partzi, nu are rost sa astepti.

| annammaryya a răspuns:

Pur si simplu intreaba-l daca te iubeste, si daca nu (cea ce nu cred ca va raspunde) gaseste pe altcineva ca el, puteti mai fi prieteni sau amici

| annammaryya a răspuns:

Pai pur si simplu interabal daca te mai iubeste si dai un anumit timp de gandire(nu cred ca va raspunde nu) dar daca iti rasp nu gaseste pe altcineva nu merita sa nu iti ttraiesti viata din cauza asta puteti fi amici sau prieteni

| pisicel_5329 a răspuns:

Am patit-o si eu cand eram mai mica laughing si mai prostuta oh go on
Si eu am stat chiar 1 an jumate cu el, pana intr-o zi cand am spus `Deajuns!` si i-am dat papucii.
Cauta alt baiat, sunt atatia care asteapta sa le oferi dragostea ta :*!
Si baiatu nu ar trebui sa se joace cu sentimentele tale. Intreaba-l direct ce are de gand sa faca. Ori da ori ba. raspuns concret!

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Macar la tine aia pentru care te. a parasit nu iti este prietena sh cea mai buna prietena...crying in fine uital o sa. ti fie mult mai bine asa...traieste viata din plin nu trebuie sa sufleri pentru un baiatlaughing

| livi_5695 a răspuns:

Dumnezeuleee.nu trebuie sa astepti sa ti spuna el ce vrea sa faca cu tine ca nu e el calaul tau! Tu trebuie sa stii ce vrei tu sa faci cu tine insuti si cu relatia asta care sincer nu mi se pare ca duke undeva.tocmai din cauza ca tu astepti sa vezi ce vrea sa faca el cu tine a plecat la alta! tu trebuie sa fii sigura pe tine si sa stii ce vrei si ce meriti sa ti se ofere si mai ales ca stii ca il iubesti atat de mult si ca ii oferi atat de multa iubire ar trebui sa ai pretentia sa primesti asta inapoi si daca el nu e cababil sa ti ofere nu ti mai pierde timpul. o sa vada el ce a pierdut atunci cand tu o sa i demonstrezi ca ai mers mai departewinkingfii tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci dupa parerea mea cred ca ar fi mai bine sa il lasi in pace sa nu`i dai nici o atentie si sa vezi ca totul o sa vina de la sine.winking

mult succes!:*