| broker69 a întrebat:

Hey! Am avut un vis ciudat care s-a repetat de doua ori ( in aceeasi noapte) ...Mai bine incep cu inceputul. Mai intai am visat ca eram pe un vapor cu multa lume uunde l-am vazut pe baiatul de care sunt indragostita si am petrecut ceva timp cu el si ne-am imbratisat, apoi am iesit pe punte cu mama si ainceput o furtuna oribila. Dar cand a inceput furtuna vaporul se transformase oarecum in corabie. Furtuna a despicat-o complet dar noi (eu si mama)am supravietuit. Dupa acest vis au urmat probabil cateva ore in care n-am mai visat nimic. Apoi am inceput un nou vis. Eram pe o corabie la taram iar corabia se pregatea sa plece. Eram cu mama si cu tata. Tata vorbea la telefon cu un prieten cu care planificase sa se intalneasca si acum voia sa paraseasc corabie. Eram la un pas de tarm si eu il indemnam sa sara, dar exact in momentul in care a vrut sa o faca, corabia a pornit din loc, iar tarmul era tot mai departe. Dintr-o data cerul -sa inorat si s-a intunecat, iar eu stiam ce va urma. M-am trezit. Intrebarea mea este ce semnifica toate visele astea? Am cautat in dictionarul de vise si nu prea am inteles. Si de ce am visat cam acelasi vis de doua ori intr-o noapte? Funda big grin

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu prea au semnificatie visele in viata de zi cu zi, probabil ai vazut un film sau chiar iti doresti o calatorie cu vaporul

| broker69 explică (pentru mona):

Nu am mai vazut de mult filme cu vapoare si eu chiar urasc calatoriile cu vaporul ( adica am rau de mare )

| ellinaaa a răspuns:

Hmm, am citit intr.o revista un articol foarte interesant, spunea ceva de genul "Nu ne amintim decat visele care au o anumita semnificatie" si mai ales ca l.ai visat de 2 ori intr.o singura noapte cred ca e ceva foarte important.
In traditia romaneasca se spune ca daca te visezi calatorind cu un vapor despre o casatorie este vorba.
Dar nu cred ca e cazul tau
Dar un site de dictionar de vise spune ca inseamna terminarea problemelor thinking
Sper ca ti.am fost de ajutoor

| Almássy a răspuns:

Te-ai uitat la titanic?big grin

| broker69 explică (pentru Almássy):

Acum cateva saptamani...dar nu cred ca are nici o legatura

| Almássy a răspuns (pentru broker69):

E cam aceeasi poveste.eu am vazut un film acum o luna si am avut un vis aproape asemanator (niciodata nu va fi la fel). visul este dupa film insa il controlam in subconstientul nostru si astfel il facem cum vrem noi sa fie dar se contureaza cu scena din film in cazul tau sa zicem la sfarsit.

| NextGen a răspuns:

Buna,sa stii ca si eu am un vis asemanator la varsta de 15 ani, sincer nu stiu ce semnifica dar in 2 sau 3 luni am ajuns sa ma inteleg foarte bine persoana pe care o placeam si chiar sa fim impreuna.

La mine tot pe furtuna era dar era in fata liceului... eram cam derutat cateva zile si peste 2 saptamani foarte gelos iar peste 2 luni eram foarte apropiat de ea. Sper sa fie la fel si tie! Bafta

| ralukutza23 a răspuns:

Daca visezi de doua ori acelasi vis inseamna ca ceva de bine sau de rau ti se va intampla.De obicei se intampla sa iti gasesti perechea sau sa tio pierzi, depinde in ce zile ai visat (luni, marti, miercuri, joi...).Dar depinde si cati ani ai.Si eu am visat aproape la fel:la mine persoana iubita era cautata pentru un furt ce nu la facut, dar eu l-am salvat de inchisoarea de pe vapor.Si poate uni cred ca m-am uitat la titanic dar asta a fost mai devreme de a ma uita adica in urma cu doua saptamani inainte de al revedea.Cel mai bine este ca incerci sa comunici mai mult cu persoana iubita. Sper ca sfaturile mele sa-ti fie de folos.

| broker69 explică (pentru ralukutza23):

Am a vut visele sambata seara spre duminica si am 13 ani si aproape 9 luni big grin
poti sa imi spui te rog exact ce se va intampla cu persoana iubit? Multumesc big grin

| ralukutza23 a răspuns (pentru broker69):

Pai... la mine si-a rupt mana, dar cand era in spital l-am sarutat si de atunci suntem impreuna.De obicei se intampla ceva rau apoi ceva bine, dar poti face in asa fel incat sa se intample doar bine:pentru inceput incearca sa il urmaresti (fara sa te obserbe) si cand vezi ca se impiedica sau cade sau asa ceva incearca sa faci in asa fel incat sa nu se intample. Tine-ma la curent cu ce sa intampla! Mult noroc!