| SoraLuTeo a întrebat:

Hey...am intrat la stinte sociale si ma intreb ce materii am. Stiu ca fac mai putin mate, si mai multa romana, istorie si geografie... Mersi anticipat.happy

Răspuns Câştigător
| Mihaela111 a răspuns:

In clasa a-IX-a nu este pre mare diferenta de clasa a-VIII-a adica nu o sa iti fie scoase din materii ca in clasa a-XI-a.O sa incerc sa iti scriu numarul de ore pe saptamana:
lb. romana:4
lb. engleza:2 sau 3
lb.franceza:2
latina:1
matematica:2
istorie:2 sau 3(depinde daca alegi optional)
fizica:2
chimie:2
T.I.C. :1
sport:2
ed.plastica:1
muzica :1
logica,argumentare si comunicare:2
fiologie:1
Cred ca astea sunt toate
sper ca ti-am fost de ajutor, succes la liceu si sa te acomodezi cat mai repedewinking

1 răspuns:
| Grimalkin a răspuns:

Şi eu sunt la ştiinte sociale şi într-a IX-a am făcut trei ore de mate (se fac două, la noi a treia era opţional), una de bio, două de fizică, una de chimie, două de logică, trei de engleză, două de franceză, patru de română, doua de istorie, desen, muzică, sport, tic, câte una. Cam astea ar fi importante, sper că n-am omis ceva.