| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa te inscrii la BAC la alte materii dupa ce ai picat anul anterior?
Eu de exemplu, am dat Romana, Mate si Fizica, si doresc sa dau la Istorie si Geografie in loc de mate-fizica.
La liceul la care am dat eu BAC-ul, nu se putea da Istorie-Geografie.

Multumesc anticipat, si dau funda.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obiectele pentru examenul de bacalaureat sunt stabilite in functie de profilul liceului absolvit. Se pot schimba doar obiectele optionale. Numai bine!

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Evident ca se poate.Nu scrie nicaieri ca nu poti.Succes anul asta!

| darkwisper a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Ai idee care este perioada de inscriere la alte materii?
Si procedura care este?
Evident ca nu dau BAC-ul anul asta ca nu am avut timp sa invat la Istorie-Geografie...

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru darkwisper):

Cauta pe site-ul lor edu.ro

Întrebări recente