| bubulina2012 a întrebat:

Hey... am nevoie de ajutorul vostru.e destul de urgent va rog! Am cunoscut un baiat superb (dar nu asta conteaza) care este super de treaba si mereu radem si glumim si. prietenii lui luna trecuta imi ziceau ca ma place.e asta pana sa se afle ca cica mar placea. dupa asta s-a racit ft tare de mine si nu stiam ce sa mai fac.mi-a spus ca nu e sup pe mine si ca doar mi se pare ca el e acelasi om.dar nu era asa..nu mai era el la fel cu mine. Dupa s-a intamplat ceva groaznic si a intrat in spital..desii nu ma puteam numii o prietena a lui doar "amica" i-am fost doar eu alaturi. el a observat asta si acum vorbim mult la telefon..numai ca a inceput mie sa imi placa mult de el.dar nu stiu daca lui ii mai place de mine.sad nu pot sa ii intreb pe pr lui ca sigur iar zice, adica ei vbsc o groaza si stiu asta, totusi ma bucur ca ma inteleg cu prietenii lui. asa aflu ce le zice din ce vorbim noi (eu cu el ) si totusi ma bucur ca vorbeste de mine. Oare ma mai place ca iubita? daca e sa aducem discutia de asta...imi spune ca sunt ca si sora lui.deci, ce ziceti mai sunt sanse?

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Hey,
Eu o sa-ti dau un raspuns sincer, nu pentru funda.
Faptul ca s-a indepartat de tine o perioada de timp, eu cred ca a fost o evaluare a posibilei voastre relatii, iar incidentul acela nefericit nu a facut altceva decat sa va apropie si mai mult unul de celalalt.Parerea mea e sa nu-i intrebi prietenii, poate ei glumesc zicand ca nu-i place sau alte chestii, care pe tine te-ar putea descuraja, lasa lucrurile sa vina de la sine.Invita-l la plimbari prin parc in doi,fara prieteni. Daca accepta,e clar ca vrea mai mult,iar daca nu,ia-o mai usurel,nu intrerupe brusc legatura cu el, te inchizi in casa sau mai stiu eu ce.
Un om care te place are anumite reactii in prezenta ta, mimici, gesturi. Urmareste si chestia asta la el.Iar faptul ca tine la tine ca la o "sora", poate insemna ca poate ii este teama sa-ti spuna ca tine la tine mai mult decat la o sora si ca ar vrea mai mult de la tine in ideea ca poate tu nu vrei si sa nu stricati prietenia.Te-ai gandit vreodata ca poate are aceeasi teama ca si tine? happy

| bubulina2012 explică (pentru baddgirl):

Ai mare dreptete.iar mereu cand suntem si vorbim unu cu altul zambim si ne uitam amandoi foarte atent unu la altul..la asta nu m-am gandit sa il invit undeva doar noi 2..iti multumesc mult :* plus ca noi mereu gasim cate un subiect de vorba

| baddgirl a răspuns (pentru bubulina2012):

Ma bucur ca te-am putut ajuta :*

8 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Mai bine incerci. Dupa ce a vazut ca ii esti alaturi la greu sigur ii place de tine, stie ca nu o sa il lasi balta. Trebuie doar sa ai incredere in tine. Daca vorbeste despre tine cu prietenii luiinseamna ca esti in gandul lui, ceea ce e bine. Nu ai nimic de pierdut, prietenia nu se pierde numai pentru atata lucru. Ai numai de castigat. Bafta big grin!

| bubulina2012 explică (pentru kzd):

Multumesc.o sa incerc poate cine stie happy

| Etiene a răspuns:

Eu cred ca vbs nu e pr mar placea iuubita

| food23 a răspuns:

Ai sanse. s-a atasat de tine si isi petrece mult timp ca sa vb cu tine. e posibil sa vrea sa fiti impreuna :] succes.

| Andrutza137 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti iei inima in inti si sa ii spui...Eu cred ca daca e asa de apropiat de tine, sigur te place!
Fa-ti sperantee,, fi optimista
Crede-ma ca daca iti va spune ca ramaneti doar prieteni, sigur nu va fi suparat pe tine deoarecee atunci cand a avut nevoie iai fost alaturi
Mult succes funda?

| bubulina2012 explică (pentru Andrutza137):

Merci mmult. sper sa ai dreptate...ce imi e cel mai frica e sa nu ne stricam prietenia.sad