| ByMine a întrebat:

Hey, am nevoie de un sfat, am parul cret si mi se tot umfla de la umiditate, am placa buna, Remington de 220 de grade, nu`i aia problema, dar vreau sa ies afara fara sa mi se increteasca parul, si nu vreau sa il intind permanent pentru ca arde foarte rau parul si al meu e si asa foarte aspru (am incercat si cu o tona de fixativ si tot se umfla. ) vreun sfat?

2 răspunsuri:
| Veromi321 a răspuns:

Foloseste o crema, sau gel anti incretire a parului si care sa nu necesite clatire. Sau exista ser anti incretire care se foloseste pentru indreptarea parului fara a mai fi nevoie de placa si care ti-l mentine drept pana la urmatoarea spalare.

| ColdBreeze a răspuns:

De la umiditate e aproape imposibil sa nu ti se increteasca la loc.Ai putea totusi sa mergi la un magazin de specialitate si sa intrebi de ceva spray cu care te dai in timp ce ti-l intinzi, care sa il faca mai rezistent. Funda?