| XyYx a întrebat:

Am si eu o problema. Am parul foarte des si cret si orice i-as face nu il pot aranja sa stea si el mai normal. Daca il intind cu placa, si ies afara in frig, imediat incepe sa se increteasca( mentionez ca placa este Remington si este destul de buna). La fel daca ma duc la club sau o nunta ceva, si incep sa dansez se strica sad Am incercat de toate sa mi-l indrept, si sa dau cu ceara, sau cu fxativ, dar degeaba tot se strica si nu ii sta drept drept. Ajutati- ma si pe mine cu cateva idei/solutii. Ce pot sa ii fac sa stea drept?big grin

10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa incerci sampoane pentu indreptare, au la gliss, gama se numeste asia straight, nu o sa faca minuni dar o sa domoleasca parul. Nu prea ai din pacate ce sa faci parului cret, in afara de o indreptare permanenta la coafor care sigur va da rezultate alte metode foarte bune nu stiu. Orium eu it recomand sa incerci sa profiti de faptul ca parul tau e cret, sunt multe fete care ar vrea sa aiba parul ca al tau. Iar daca spui ca e des poti merge la salon sa te filezi, astea sigur va ajuta si la domolirea parului.

| XyYx explică (pentru KellyGreen):

Ai dreptate ar trebui sa profit faptul ca este cret! iti multumesc pentru sfaturi happy

| raluk27 a răspuns:

Si eu am parul la fel. Oricat ai incerca lins lins nu va sta niciodata. Intoarce-l (in bucle mari)cu peria si foehn-ul. Pe langa faptul ca arata super are si mult volum. Eu il coafez asa si sunt foarte admirata. Personal nu sunt fan par drept. Nu te mai chinui sa il indrepti cu placa pentru ca il deteriorezi si ti-l arzi.

| Iubitulmeuhusky a răspuns:

Stiu cum te simti :\. Eu il intind cu placa si sta destul dde drept, dar umflat :\ Impaca-te cu ideea. Eu m-am obisnuit laughing

| XyYx explică (pentru Iubitulmeuhusky):

laughing) si la mine sta umflat laughing

| Iubitulmeuhusky a răspuns (pentru XyYx):

E oribill I don't want to see adica, pana in clasa a 5a nu am avut nici pe naiba par cret, dar dupa, s-a incretit din ce in ce mai taree si nu-l suport. Il indrept zilnic si am observat ca sta mai mult timp drept cu protectia de la Syos big grin

| XyYx explică (pentru Iubitulmeuhusky):

O sa incerc si eu sa vad daca imi rezista. big grin
Eu nu il indrept in fiecare zi ca imi e mila de el pentru ca se arde, mai dau cu spuma uneori sau cu ceara happy

| Iubitulmeuhusky a răspuns (pentru XyYx):

Pai da, dar protectia e speciala ca sa nu-ti arda parul laughing

| Ade123456789 a răspuns:

Oricum cu placa merge asa si-asa cel mai simplu ar fi sa ti-l faci cu spuma

| XyYx explică (pentru Ade123456789):

Pai cu spuma il mai aranjez pentru ca mi se definesc buclele si arata mai normalhappy