| anooonyyym a întrebat:

Hey am o problema cu Skype-ul.La un momentdat cand voiam sa ma loghez imi aparea aceasta eroare "Baza de skype nu a putut fi montata.Este posibil ca o alta instanta de skype o foloseste deja.".
Am rezolvat problema asta reinstaland Skype-ul, dar tot nu a mers deoarece imi dadea urmatoarea eroare "Skype nu poate fi deschis.Esti deja autentificat pe acest calculator.Deconecteaza-te si incearca din nou

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai catre sesiuni vrei sa deschizi? Ai deja una deschisa?
Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Spune-mi ce programe ai bifate aici.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| anooonyyym explică (pentru neluL):

Pai am:Catalyst Control Center
Vprotect Application
Abobe reader and Acrobat Manager
Java(TM) Platform SE Auto Updater 2.0
Daemon tools lite
Google Chrome
Kaspersky Anti-Virus
GrooveMonitor Utility
Skype
Yahoo! Messenger
Super-Charger
HDAudioCPL
Sistem de operare Microsoft Windows
GameRanger
4StoryPrePatch

| neluL a răspuns (pentru anooonyyym):

DEBIFEAZA:
Vprotect Application
Abobe reader and Acrobat Manager
Java(TM) Platform SE Auto Updater 2.0
Daemon tools lite
Google Chrome
GrooveMonitor Utility
Skype
Yahoo! Messenger
Super-Charger
GameRanger
4StoryPrePatch

Click pe Apply -> OK -> Restart computer.
Incearca acum.

| DDCC a răspuns:

Salut! Eu zic să schimbi parola.
Dacă tot întâmpini problema, dezinstalează-l de tot, cu programe gen Revo Uninstaller, nu doar de la Add or remove programs.
Apoi, îl iei foarte ușor de aici
http://ninite.com/skype/
Ninite îl ia și îl instalează de pe site-ul oficial în caz că ai dubii.