| helllauuu a întrebat:

Hey! am o sora mai mare si ma cert mereu cu ea, dar acum cateva zile am sesizat ca nu ma cert atat de des intr-o zi cand suntem doar cu tatal nostru acasa, iar cand suntem cu mama ne certam aproape in fiecare ora a zilei.De credeti ca se intampla asa? credeti ca tata are o superioriate mai mare asupra noastra?

2 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Cred ca tatal vostru e mai impunator si nu va permita asa ceva.
Oricum certurile astea is doar prostii...

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Depinde de la ce va certati. Nu ne-ai dat detalii prea multe despre atitudinea tatalui si a mamei tale ca sa intelegem noi de ce se intampla sa va certati doar can e mama acasa. Poate tatal e mai serios si va inspira si voua un pic de maturitate, poate va certati in fata mamei ca sa pentru ca fiecare dintre voi sa fie considerata de catre aceasta "fata preferata". Tu stii cel mai bine happy. Nu poti, totusi, sa o dai pe mami afara din casa doar sa nu te mai certi cu sora ta. Daca intr-adevar nu va puteti abtine, ignorati-va reciproc! Cel putin pana cand veti fi suficient de mature sa treceti peste certurile astea prostesti