| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am un fel de problema. Adica nu e o problema preaa maree dar am nevoiee de ajutor. Decii pe mine ma cheamaa mereu prietenii afara sa merg cu ei in parc sau la patinoar sau la meci sau unde merg ei dar eu nu pot sa merg pentru ca nu ma lasa mama. Deci intrebareaa mea este cum sa o conving pe mama sa ma lase sa merg unde vreau? Funda pentru cel mai bun raspuns; x

Răspuns Câştigător
| xxxdelyaxxx a răspuns:

In primul rand o iei cateva zile cu dragalasenii si incerci sa-i fii prietena
2.stati seara la un film faci ce spune ea daca te enerveaza sau ii reproiseaza o iei cu binisorul ii spui sa stea calma ca te vei ocupa tu de toate etc...
3. cand te invita prietenii intreabai la ce ora daca este intuneric mama ta nu te va lasa deloc
4. daca e in timpul scolii nici atat
5. daca te intreaba cu cine unde cum? spui ca te duci cu fetele prin imprejurimi(in tot acest timp di si tu nume de prietene cu care te intelegi ca sa vada ca tu chiar ai prieteni cu care mama ta nu va aavea nici o problema)
succes... daca nu merge cumpara revista cool girl are lucruri despre viata

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Spune-i ca toti prietenii tai merg si parintii lor nu par sa aiba vreo problema cu asta.

| InsaneDoll a răspuns:

Pai nu ai cum sa o convingi, si acum depinde si cati ani ai.

| MaDeclarFan a răspuns:

Spune-i ca vin si cateva fete pe care ea le cunoaste si in care are incredere si ca nu vei sta mult, iar ca sa fie sigura poate sa te mai sune din cand in cand (cand te suna le spui prietenilor ca te duci pana la baie sau altundeva)

| AmyClau a răspuns:

Stii cum sunt mamele, doar, greu de convins. daca esti in relatii foarte bune cu tatal tau, date bine pe langa el si poate reusesti sa il convingi pe el si el sa o convinga pe mama ta! Sau spu ca trebuie sa te intalnesti cu o prietena sa iti dea o tema si te duci la plimbare ce prietenii tai! Sau incerci sa ii explici cat este de important pentru tine sa te vezi cu prietenii tai! Sau te prefaci a fi fata model timp de cateva zile!winking Sper sa te fi ajutat! Mult succes!
:-) kiss big grin