| ByaBii a întrebat:

Hey, as avea si eu o mica intrebare. Multi apeleaza la mine cand au nevoie de un sfat sau cand au nevoie de cineva sa ii asculte si imi place sa ii ``studiez`` si sa vad modul lor de a gandi si de a reactiona in anumite situatii, asa ca ma gandeam sa ma duc la ceva facultate de psihologie dar problema este ca nu stiu daca as avea un viitor foarte stralucit in domeniu.
Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi sau pareri?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Psihologia nu se referă doar în a avea un cabinet poți lucra și pe partea de resurse-umane în firme. Cu cât e mai mare firma cu atât emai mare salariul happy Poți fi pshilog, psihoterapeut, consultant, asistent hr, inspector hr. Alege ce îți place să nu ai regrete pe urmă

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Eu cred că dacă asta Îți place asta să faci. Nu știu cât câștigă un psiholog... știu că poți să și predai și ai un salariu de profesor.Ai putea să faci medicina și să te axezi pe psihiatrie.Aici se câștigă bine.

| WhiteLife a răspuns:

Cel mai bine la psihologie se castiga la psihologie militara. In rest nu sunt salarii foarte mari.

| Vladspuiu a răspuns:

Nu cred deoarece mereu psihologii nu sun apreciați pentru ceia ce fac