| mikutzatha a întrebat:

Hey! buna deci povestea incepe cam prin luna septembrie a anului trecut cand veneam din tabara impreuna cu alti colegi printre care si "el" mai era doar o saptamana pana la inceperea scoli si pe drum el ma intreaba la ce liceu sunt si ii spun la ce liceu sunt dupa care aflu ca si el e la acel liceu intamplarea cred face ca in prima zi de liceu eu sa stea langa mine si dupa ne am tot intalnit aproape in fiecare zi ntamplarea face ca amandoi sa avem aceiasi prieteni din generala asa prieteni nostri au incercat sa ne faca sa fim impreuna am iesit aproape in fiecare saptamna in oras ne vedeam in fiecare zi la scoala asa ca intr o zi am primit un mesaj de la el cum ca ii place de mine si ca ar vrea sa fie cu mine a doua zi a venit la mine si cum e rusinos din fire nu m a mai intrebat nimic asa ca nici eu nu am mai adus vorba dupa cateva ore prieteni nostri stiau ca el mi a trimis acel mesaj si asa ca el m a intrebat din nou si eu am acceptat sa fiu cu el impreuna in acea zi intamplarea facea ca el sa vina cu mine acasa cu acelai autobuz asa ca am stat mai mult de jumatate de zi impreuna dupa ce a trecut weekend-ul lunea ne am vazut toata saptamna aceea am vorbit la fel ca inainte ca si cum nimic nu se intamplase timp de 3 saptamani nu l am mai vazut la scoala asa ca dupa ce a venit la scoala l-am intrebat ce s-a intamplat de nu a mai venit la scoala, ce s-a intamplat de nu mai e ca inainte atunci el a tacut dupa cateva zile aud de la prieteni ca el a zis ca eu nu mai vreau sa fiu cu el asa ca imediat ce am auzit asta l-am cautat si l-am intrebat de ce a zis asta la care el mi-a spus ca vrea sa luam o pauza crying ....asta m-a durut foarte tare deoarece eu ii placeam foarte mult sad asa ca am fost de acord ca pentru o perioada sa luam o pauza dupa vacanta de iarna il vad cum strange in brate alta fata cum o tine de mana deoarece era gheata am alunecat si am cazut doar el a venit si m-a ajutat sa ma ridic m-a scuturat si mi-a zis sa am grija sa nu patesc ceva ca si pe el il doare atunci eu am ramas confuza deoarece el e cu alta fata dar intr-o zi am trecut pe langa el eram cu o prietena el era cu niste prieteni pe care ii cunosteam si cu acea fata am mers si i-am salutat pe toti inclusiv pe el si cu acea fata am facut cunostinta si de atunci el nu a mai vorbit cu mine ma ignora ca si cand a-si fi o straina crying((

SCUZE! st iu e cam lunga aceasta povestedar au trecut 3 luni de cand nu mai sunt cu el si eu inca il iubescsi fac tot posibilul ca sa ies in evidenta cand el trece pe langa mine nu stiu ce sa fac nu stiu cum sa l uit nu mi s-a mai intamplat sa mi placa de un baiat chiar si dupa 3 luni de cand nu mai sunt cu el si fac tot posibilul ca macar sa ma salute daca nu sa vorbeasca cu mine.dar degeaba ce credeti ca ar trebui sa fac? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Dulceatta a răspuns:

Buna, povestea ta este foarte impresionanta si interesanta. Eu cred ca in acel timp in care ai fost impreuna cu el, scuze ca iti zic, nu cred ca i-ai oferit ceea ce el vroia de la tine si ca sa te faca geloasa, s-a despartit de tine si imediat, s-a combinat cu alta fata. Eu, din povestea ta am inteles foarte bine ca inca mai tii la el, si poate si el mai tine la tine, dar, daca nu sunteti impreuna acum, inseamna ca Dumnezeu iti pregateste cv mai bun, deci fii cu ochii IN PATRU...
Sper ca ti-am fost de folos...
Fundita?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Uita-l,ignora-l,pauza asta la el era de fapt motivul perfect pentru a se desparti de tine pentru ca a pus ochii pe alta

| Andeuta a răspuns:

O poveste incalcita.big grin Ce a facut in alea 3 saptamani nu ai aflat? Poate ca are vreo legatura cu schimbarea lui radicala. Timid sau nu. eu cred ca ar trebui sa purtati o discutie si sa afli concret ce s-a intamplat ca sa-ti dai seama ce sa faci in continuare.