| anonim_4396 a întrebat:

Hey. buna tuturor.am si eu o intrebare. dar mai intai o sa va spun o mica poveste. Acum o luna si ceva la ora de franceza m-am mutat singura in ultima banca si un coleg de clasa a venit si s-a asezat langa mine ei nu mi s-a parut ceva ciudat,,, dar in ora ma lua de mana de gat ma tine in brate. eu l-am lasat in pace sa vad pana unde poate ajunge.si cand sa plecam m-a tinut de mana si mi-a zis sa il astept ca vrea sa imi zica ceva... ei bine l-am asteptat sa vad ce vrea sa imi zica...si el avea intentia sa ma sarute.eu i-am zis in acel moment trebuie sa plec si mi-a zis sa intru pe mess sa vorbim am intrat pe mess si el si-a cerut scuze daca mi-a gresit la ora cu acele faze i-am zis sa stea linistit si mi-a zis. stii imi placi mult ai vrea sa fi cu mine.si eu ca fraiera am zis da(marea mea greseala nu stiu sa zic "nu")ei bine si am zis da. a doua zi dimineata vorbeam pe mess si mi-a spus sa nu spun la nimeni ca suntem impreuna. mi s-a parut ciudat ca mi-a zis asta.si i-am zis stii ceva daca vrei sa fii cu mine pe ascuns. ei bine nu ti-ai ales persoana potrivita eu nu ma ascund si m-am despartit de el spunandu-i ca m-am grabit cand am, zis da, tot in acea zi la scoala nu ne-am mai vorbit desi se uita intruna la mine. Incetu cu incetu am reinceput sa vorbim dar doar ca. 2 colegi normali.si acum el a inceput iar sa vb frumos cu mine sa ma ia in brate (si mai e un coleg in clasa mea mai nebun si cand ma vede vine la mine si ma pupa laughing. se cearta cu ala sa ma lase in pace)si ma tot intreaba daca vreau sa ies cu el. intr-o zi.Nu stiu ce sa fac.Nu stiu ce sa cred. Voi ce credeti ma place? Eu ce ar trebui sa fac (eu nu il plac sunt indragostita de alt cineva)CE SA FAC?

9 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

In primul rand iti trebuie educatie. Restul o sa ti se para mai simplu, dupa!

| mirela07 a răspuns (pentru Savy):

Adica,la ce te referi cu educatie?

| Savy a răspuns (pentru mirela07):

Daca ai simtit nevoia sa intrebi asta, inseamna ca-ti lipseste.

| mirela07 a răspuns (pentru Savy):

Poi,da cine ar intelege la ce te referi daca dai jumate de raspuns?

| Savy a răspuns (pentru mirela07):

La modul in care ti-ai exprimat tu povestioara, cine reuseste sa citeasca in afara de tine? De asta am spus ca-ti trebuie educatie intai, invata sa te exprimi, stapaneste-ti bine limba natala si apoi fa-ti griji in privinta baietilor.

| mirela07 a răspuns (pentru Savy):

Eu cred ca se intelege destul de bine si daca nu ai inteles atunci dc ai mai raspuns?

| Teodora25 a răspuns:

Cine stie baietii sunt un mister in ziua de azi, nu sti ce vor nu sti ce urmaresc, sfatul meu e k daca esti indragostita de altcineva nu intra intr-o relatie in care nu simti nimic, si nu le da atenti celor doi k nu ai de unde sti daca e adevarat ce zic, mie nu mi se pare normal acest joc pe care il fac ei daca te placea careva lua in serios situatia si te invita de la inceput sa iesiti impreuna, prea se joak nu o fi vreo competitie intre ei sau altceva!? si e foarte bizar sa ai o relatie si sa nu poti sa o afisezi nici eu nu as accepta.

| mirela07 a răspuns (pentru Teodora25):

Multumesc mult pentru sfat.in sfarsit cineva care ma intelege.esti o draguta :*...

| giveadinet a răspuns:

Fata mea, pune mana pe carte ca nu ai nici o treaba cu gramatica limbii romane! Asa cum a spus si Savy, dupa aia totul vine de la sine!