| Teddy7139 a întrebat:

Hey. ca sa pictez cu culori de ulei trebuie sa pun uleiul de in intr-un pahar?

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

laughing nici vorba
culorile de ulei reprezinta anumite acuarele care dau un luciu deosebit picturii, ca si cum ar fi data cu ulei.
Le gasesti la librarii.Sunt putin mai scumpe decat cele obisnuite, dar conteaza si firma

| NoName2105 a răspuns:

Nu happy
exista niste acuarele speciale care contin un fel de ulei
funda? happy

| AlexandraPiti a răspuns:

Uite,deci:culorile de ulei sunt de ulei nu iti trebuie ulei, nu prea stiu ce ar iesi daca ai face asa ceva dar stiu ca nu este bine.Acelea le cumperi si pictezi cu ele direct, bine dar trebuie sa imoi in apa pensula.A da si sa ai grija sa nu dai pe tine ca nu se mai ia de pe haina, am patit si eu chestia asta pe o bluza alba. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda plizzzz sunt noua pe TPU

| AlexandraPiti a răspuns:

Nu nevoie, dar ai grija sa nu te patezi ca nu se mai duc culorile de ulei, funda plizzzzzzzzz