| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ce au ojele O.P.I mai special la ele de costa asa mult? Se merita sa cumperi?

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Si mie mi se pare foarte scumpa pentru o oja. Dar intr-adevar sunt bune, au un pigment deosebit, te dai doar cu un strat pe unghii si se vede culoarea, isi mentine luciul, se mentine mult pe unghi. Dar pana la urma cat sa tii o oja pe unghii 2-3 zile(max). Mai bine iti cumperi o oja de la L'oreal, Eveline etc.
*-*

5 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Pai sunt foarte scumpe dar am auzit ca sunt de o calitate superiora.Dei sunt pasionata de unghii nu am oje foarte scumpe, la mine o manichiura rezista maxim 3 zile pe unghii si nu are rost sa cheltuesc atatia bani pe o oja. DAca vrei sa te dai mare ca uite am oja opi merita daca nu, nu merita adica e tot oja si decat sa cheltuiesc 40 de lei p eu sticluta mai bine imi cumpar de la farmasi sau flormar sau orice alta firma 8 oje cu aceiasi suma.
Eu nu as cheltuii atatia bani pe o oja.

| LoveSmiley a răspuns:

Si mie mi se pare foarte scumpa pentru o oja. Dar intr-adevar sunt bune, au un pigment deosebit, te dai doar cu un strat pe unghii si se vede culoarea, isi mentine luciul, se mentine mult pe unghi.

| briinfinity a răspuns:

Dau funda!

| briinfinity a răspuns:

Multumesc

| Dexy_Andreea_1997 a răspuns:

Pentru toate cele care comenteaza pe aici fara sa stie despre ce e vorba:
1. O.P.I. vine intr-o cantitate mai mare; si din moment ce e 50 de lei sticluta, ofera avantaje suplimentare (vei vedea si la unele saloane ca manichiura O.P.I. e putin mai scumpa decat manichiura obisnuita).
2. Nu inteleg cum pot tine pe cateva persoane o manichiura in jur de 3 zile cand eu, dupa o saptamana si jumatate (si asta fara sa folosesc O.P.I.) am unghiile aproape ca in aceeasi stare ca in ziua in care le-am facut.
3. De la AVON ti-as recomanda mai de graba lacurile si tratamentele de unghii care chiar sunt eficiente, la fel ca si ojele Mozaic.
4. Iti recomand Flormar si Farmasi. Sunt la un pret bun si sunt si rezistente... tot secretul e sa aplici un strat de lac incolor peste oja si o sa iti tina cel putin o saptamana. :**