| ღDiissyღ a întrebat:

Hey! Ce experimente de fizica (care le pot face la scoala) stiti? p.s. Sunt clasa a VI-a.

5 răspunsuri:
| ELEMENT3110 a răspuns:

Ai nevoie de :spirt, apa, un capac de borcan si o batista, o bricheta.

1.Iei batista si o inmoi in apa.
2.Storci Batista.
3.O inmoi din nou dar in spirt de data asta.
4. O storci.
5. Ii dai foc si vei observa ca nu arde.(Cu siguranta merge, caci si eu am incercat-o si mi-a dat 10 )

| The1smartiest a răspuns:

Carbit combinat cu apa, un spray pulverizezi si dai foc cu bricheta!

| ღDiissyღ explică (pentru The1smartiest):

? ai citit partea cu ''...sunt clasa a VI-a...''?

| The1smartiest a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Da, merge si la clasa a 2 a la ce minte au copii astazi nu m as mira! ia-o cum vrei dar se pare ca nu stii sa citesti printre randuri. bafta. si da tu un sfat daca esti asa saritor!

| IubescRapidBucuresti a răspuns:

Incearca sa legi cu o ata un surub si pune-l pe un magnet tine de ata si vezi ca indica nordulwinking