| AdyAdrian5 a întrebat:

Hey,ce sa ma fac? parca de la un timp colegii mei si alti prieteni incearca sa ma evite pentru ca sunt timid si nu prea stiu ce sa vorbesc cu ei.Va rog ajutati-ma,am asa de putini prieteni de treaba,dar nu ma intalnesc mereu cu ei, ci doar in zile mai speciale.Ma simt asa de singur incat as urla ca nebunu de singuratate, dau funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce ciudată e viața... Unii sunt înnebuniți să aibă cât mai mulți prieteni, alții își doresc doar unul și bun. Nu știu dacă timiditatea a fost motivul real al separării voastre, dar în mod sigur v-a despărțit lipsa de comunicare și lipsa intereselor comune. Probabil nu vă unea nimic. Prietenii adevărați sunt greu de găsit, deocamdată limitează-te doar la unul pe care să te poți baza. Cu care să-ți împarți gîndurile, interesele, sentimentele etc. Eu în locul tău nu m-aș avânta să-i vânez...angró! La mine niciodată n-a contat numărul lor, ci calitatea (caracterul și atitudinea acestora). E de ajuns doar unul și bun pe care să te poți baza decât zeci sau sute de al căror sprijin (la nevoie) te vei îndoi.
Poate îți ajută si sfaturile -> http://www.fastlife.ro/......-prieteni/

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca aia putini sunt cu adevarat prieteni buni, atunci nu mai ai nevoie de altii. Cauta-i tu mai mult pentru ca daca sunt prieteni adevarati nu or sa se simta deranjati. Propune-le sa iesiti, invita-i pe la tine, jucati jocuri, discutati despre orice, ca voi baietii aveti subiecte comune, masini, telefoane, muzica, tot felul.

| anonimaanonima2A a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa fii relaxat si sa te gandesc la teme pe care sa le discutati. De exemplu cum ar fi sa organizati un picnic... si daca acestia te ignora, atunci nu-i lua nici tu in seama, se vor intoarce la tine, gandeste pozitiv si intra in vorba cu cat mai multe persoane de incredere