| Ady_Adryan_2000 a întrebat:

Imi place de o fata. De 2 ani vorbesc cu ea, ma intalnesc in fiecare zi cu ea numai ca suntem prieteni, si de ceva timp am inceput sa fiu mai romantic cu ea... Si acum cateva zile i-am spus tot ce simt pentru ea. Iar acum ma evita. Ma ajutati cu un sfat?

7 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Poate te evita din cauza ca nu vrea sa ii ceri sa stai cu ea sau e jenata de ce iai spus, incerca sa vb cu ea oricum...cauto sun-o trimite-i mesaje incearca sa o faci cimva sa vb cu tine din nou.

| corbulalbrosu a răspuns:

Un alt sentiment in afara celei de prietenie ea nu a simtit, nu simte si nici nu va simti fata de tine.Pe moment consider ca cel mai indicat ar fi sa discuti cu ea si sa-i explici ca ti-ai dat seama de cele intamplate si ca doresti sa ramaneti aceeasi buni prieteni si in viitor.

| neutrino a răspuns:

Ai suparat fata, ai jignit-o, nu se astepta (si) de la tine la asa ceva! Cumpara-i urgent cateva prajituri, eventual un tort, si un buchet frumos de flori si mergi la ea cu scuzele de vigoare.

| ywar a răspuns:

Pai, e greseala. cum sa-i spui ce simti pentru ea? Eu am crezut ca atunci cand ai spus ca ai inceput sa fii mai romantic te-ai referit la bagat mana sub fusta alea, alea... Asa romantism uite ca iti aduce pagube. Nu spui nimic, nu faci declaratii de dragoste (angel radios in sus si-n jos). ti-a dat cu Flit. Flit, spray pentru muste, gandacei, musculite etc, foarte eficient in anii 90.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste din nou cu ea si intreab-o daca simte la fel sau nu, asa aflii de ce te evita.

| DroGhys a răspuns:

Ori este timida, ori nu simte acelasi lucru pentru tine si se simtea mai bine in postura de amica. Cauta sa vorbesti cu ea si sa o intrebi de ce a reactionat asa si sa fie sincera cu tine.winking

| oBanană a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar s-a cam dus prietenia intre voi. Ea te vedea doar ca pe un prieten bun. Si atat. Nu o sa mai fiti niciodata cum ati fost macar pana acuma. Eu asa zic, sper ca ma insel, dar ti-o zic din experienta.