| MaryyraM a întrebat:

Hey happy. Cum as putea sa-mi conving tatal sa ma lase sa-mi cumpar o pisicuta ( rasa ragdoll)? In fiecare an incerc sa-l conving. dar mereu aceleasi motive: nu ai grija de ea, esti iresponsabila, ai de invatat, cand plecam in vacanta sau excursii ce faci cu pisica.etc. Am incercat cu tot felul de argumente : i-am explicat ca acum sunt destul de mare sa pot avea grija de o pisica (dar el nu, ca pisica lasa par si nu vrea sa fie par toata casa... ba ca pute ba ca nu mai stiu ce) ..plus ca am trecut la liceu. si am intrat la cel mai bun din oras. si am luat 10 la examenul de la mate... dar nu si nu si iarsai nu.
P.S. 1.cand eram mai mica am avut 2 perusi. (dar nu prea le purtam de grija)
2. lui nu prea ii plac animalele
Va rog sa ma ajutati. happy Raspunsul care il va convinge va primi FUNDA happy

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Poti sa ajungi la 100 de ani si sa intri la Harvard, daca el nu suporta parul de pisica prin farfurii laughing
Adopta si tu o pisica de pe strada, tine-o vreo luna de zile fara ca el sa stie, atragand-o catre tine tot mai mult, se va obisnui cu ea prin curte sau prin fata blocului, si o va accepta mai usor. Daca nu vrei una de pe strada, insista, si insista, si din nou, insista, si arata-i un pisoi mic si dragalas, pentru ca cei mici le sunt dragi oricui. Si poate o sa accepte. Iar daca pleci de acasa, o lasi unei prietene, ai grija de ea destul, ca nu e bebelus, etc, gasesti raspuns pentru orice.