| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Daca am parul castaniu-inchis (aproape negru) si folosesc frunze de nuc, se poate sa mi se faca saten parul, sau se face putin roscat?
P. S: eu vreau sa mi se inchida culoarea parului nu invers!
lamuriti-ma si pe minelaughing... FUnda!

Răspuns Câştigător
| andreutzza04 a răspuns:

Deci nuanta se inchide foarte putin si capata reflexii roscate...eu folosesc infuzia de frunze de nuchappy dar de ce vrei sa se inchida daca e aproape negru? lasa-mi un mesaj cu id-ul tau si iti explic cum e treaba cu frunzele de nuc:* sper ca te-am ajutathappy

3 răspunsuri:
| airam a răspuns:

Nuuuuuuuuuuu! nu ti se va face deloc roşcat.De unde ai auzit asta? eu mereu folosesc frunze de nucbig grin

| ღAleKrissღ a răspuns:

:X.Pentru o mica modificare a culorii parului, putem folosi infuzie de musetel (pentru blonde, confera stralucire si deschide putin parul) sau frunze de nuc (mai ales pentru roscate si sateen, amplifica culoarea si confera stralucire) – ambele se pot gasi la plafar.
O alta metoda de colorare naturista, dar permanenta, a parului este vopsirea cu henna, o vopsea naturista facuta dintr-o planta orientala se gaseste de la roscat, la negru, in mai multe nuante. Trebuie insa sa stim ca, daca ne vopsim cu henna, vopseaua chimica nu va mai prinde, iar culoarea se va duce odata cu cresterea parului. In schimb, vom avea mai mult timp un par cu stralucire naturala.
Daca insa vrei sa experimentezi, iti recomandam nuantatoarele soft. Nu iti agreseaza parul, pentru ca nu contin amoniac, si se si duce culoare dupa cateva spalari. Astfel, putem avea ce culori ne prind, fara a trebui sa ne tundem. funda?

| Min_2759 a răspuns:

Ti se inchide culoare parului;] ...si eu am incercat. funda? smug