| NatyNate a întrebat:

Hey! Deci nu stiu ce se intampla cu mine ..parca nu mai am incredere in nimeni. toti prietenii s-au schimbat. Sau m-am schimbat eu? Nimeni nu mai e pe placul meu. de parca as fi eu aia perfecta, dar toti ma supara si eu nu sunt suparacioasa dar sa va dau un exemplu : in seara asta am iesit cu 2 fete si un baiat. povesteau despre ceva despre care eu nu stiam... ma simteam pe dinafara. nu ca m-ar fi deranjat dar cam 1 ora au tot povestit asa si m-am simtit tot mai prost. Toti scot zvonuri ca eu barfesc pe unu si pe altu, dar nu-i asa ..eu zic ceva urat despre cei care ma ataca ei primii. Prietena mea cea mai buna s-a schimbat, are si ea mofturi si figuri, mereu cand o chem afara ea in loc sa vorbeasca cu mine cand o sun vorbeste cu sora'sa deci parca as fi nimeni, nu stiu ce se intampla. oare eu am ceva? Ma simt. SINGURA straight face

Răspuns Câştigător
| LuLu246 a răspuns:

Hei, in primul rand, esti adolescenta, so sincer mi-a facut bine sa citesc intrebarea ta, pentru ca am si eu momente asa. Niciodata nu mi-a placut sa aud cand eram mica de la adulti ca o sa fiu rebela cand o sa fiu adolescenta si o sa am toane. Insa, oricat incercam sa cred ca eu nu voi fi asa, mi-am dat seama ca asa am ajuns.
Suntem adolescenti, vrem sa ne distram, ne creeam iluzi propri, incercam sa iesim cat mai bine, sa fim luati in seama, gresim, incepe sa ne placa alte chesti, ne maturizam si intr-un final avem monte cum ai avut tu. Eu de exemplu sunt praf noaptea. Stau seara acasa, nu imi da nimeni mesaj si ma gandesc unde sunt toti. Vad poze cu oamenii fericiti pe facebook si imi doresc sa fiu si eu asa. Mi se pare ca totul e ciudat, ca suntem rai, ca ne-am schimbat, stiu. Ma simt si eu acum prost ca imi dau seama de toate astea si iti vorbesc de parca as avea 19 sau ceva, dar am 15 laughing. SIngura chestie e ca eu am depasit faza, e ceva de moment care o sa se duca, o data ce iti dai seama de fapt ce conteaza in lume, ca nu conteaza cum, sunt alti, ei nu trebuie sa aiba decat un loc minor in viata ta, iar tu, fiindca esti o adolescenta trebuie sa cauti fericirea si sa te distrezi facand lucruri retardate, fara sa-ti pese de opinia publica. Asta e sfatul meu, remediul meu. Tu esti tu, de fapt, tu esti logica rationala, si ai avut timp sa te gandesti la tot, sa te opresti o clipa si sa te gandesti la viata ta, unii sunt prea mofturosi sa o faca sau evita. Tu, insa, te-ai maturizat.

| NatyNate explică (pentru LuLu246):

Mersi mult pentru raspuns da' chestia e ca nici nu prea imi place sa ma bag in seama straight face

| LuLu246 a răspuns (pentru NatyNate):

Cumva toti incercam sa atragem atentia, nu e vorba de asta. Sunt doua tipuri de adolescenti : cei rationali, ca mine si tine care vorbesc despre ceea ce simt si observa cum e lumea din ziua de azi, si toti ceilalti, ignorantii.

| NatyNate explică (pentru LuLu246):

Corect..chestia e ca si in clasa mea am acea fata care se crede superioara..si mai am 2 fete care umbla numa dupa ea. eu nu depind de nimeni. si unii nu vor sa inteleaga asta si parca nu mai suport mofturile nimanui.