| lil_2808 a întrebat:

Hey fetelor vreau sa'mi cumpar un aparat de epilat vreau sa ma fac in zona inghinala. Voi ce credeti? Caci cu bicu, crema sau lama se vad firele sub piele.:-&
ce parere aveti? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

E o idee, dar cred ca doare foarte tare.Ai grija!

| lavynika a răspuns:

Este mai bine decat cu lama si ar fi ok daca suporti durerea, dar sa stii ca pe mine la salon cu ceara m-a durut mult mai putin si a fost si mai simplu pentru mine.succes:*

| darkeyes a răspuns:

Offff. Lasa aparatul, lama si cremele.Sunt cele mai proaste.Si cu aparatul este la fel.Iti cresc fire sub piele. Ceara e cea mai buna.chiar daca doare si e mai costisitor e cel mai clean.

Cateva chestii folositoare pentru metodele de epilat :

Epilarea cu ceara:este cunoscuta drept cea mai eficient metoda de epilare, deoarece firele de par vor reaparea doar dupa 3-4 saptamani. Dar nu si cea mai placuta, din cauza ca extragerea firului de par cu tot cu radacina este dureroasa.Iti recomand sa apelezi la o cosmeticiana pentru inceput, asta daca nu vrei sa umpli bucataria de fum si ceara.Alta varianta ar fi benzile cu ceara rece-le incalzesti in palme, le aplici in sensul de crestere a firului de par si le desprinzi in sens invers, printr`o miscare brusca.Este recomandata...pentru orice zona ca corpului, mai putin zona axilelor.

Epilarea cu crema:este la indemana oricui; nu doare deloc si in cateva minute scapi de parul nedorit, care insa reapare in 2-3 zile, pentru ca firele nu sunt inlaturate cu tot cu radica.Este recomandata pentru zona inghinala, axile si fata.

Epilarea cu aparatul de ras :Seamana nu epilarea cu crema si este recomandata mai degraba in situatiile de urgenta. Cea mai frecventa utilizare a aparatului de ras este pentru zona axilelor. Daca nu te aflii intr-una din aceste situatii te sfatuiesc sa nu apelezi la apratul de ras, deoarece in timp firele se ingroasa si devin mai vizibile.

Epilarea cu epilatorul electric:e clean, smulge parul cu tot cu radacina, dar te si cam doare la inceput.In timp insa disconfortul dispare numai ca incep sa iti creasca fire pe sub piele.Se recomanda pentru picioare si brate.

Sper ca te-am putut ajuta.Bafta:*

| KatVonB a răspuns:

Cred ca ar trebui cu ceara...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te duci la salon sa te faca tipa de acolo. E mult mai ok, decat sa te chinui tu cu aparatu`, mori incetsad...

Multa bafta`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-ti cumperi eu am si nu-i exagerat d dureros:p