| Izomer a întrebat:

Urgent, va roog sad
Acum cateva saptamani m am epilat la un salon cu ceara in zona inghinala, iar acum incep sa imi creasca firele. Initial, roseata a disparut, dar acum când incepe sa imi creasca, piela s a inrosit, ba chiar unele fire cresc sub piele. Speram sa ma tine macar o luna, la naiba
Joi seara plec la mare. Imi vine sa ma arunc de undeva... Ce sfaturi imi dati sa dispara roseata macar? Sa folosesc lama pentru a indeparta mai usor firele? Vreo crema ceva? Ajutati ma, a rog din suuflet! sad sad sad crying

3 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Poti folosi crema depilatoare.

| madalinamadu a răspuns:

Nu ştiu ce cremă să îţi recomand pentru roşeaţă, dar din câte ştiu şi ceaiul de muşeţel face bine.Cât despre epilare, o poţi face cu ce vrei tu dar e posibil ca şi crema depilatoare să îţi irite pielea. Mai rău este cu firele crescute pe sub piele pentru că este posibil să îţi rămână semne. Eu am păţit aşa pe picioare şi deşi a trecut mult timp, încă am nişte semne de toată frumuseţea.

| Quiin a răspuns:

Pai in primul rand roseata o sa dispara dupa cateva zile. dar epileazate cu crema depilatoare si aia nu iti face nici o problema.