| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Imi place de un baiat mai mare ca si mine cu 3 ani...
El imi tot dadea semne ca ma place,adica se uita la mine foarte atent cand vorbeam cu un prieten,daca ma imbratisa un baiat se uita mai ciudat iar apoi era,,pe ganduri" si cand,,stateam " pe telefon credea ca vb cu baieti si i-a spus unui prieten sa imi ia telefonul. Nu prea a vorbit cu mine,la fel cum nici eu nu vorbeam cu el.
Si faza e ca imi,, dadea" anumite semne ca ma place si eu doar il faceam gelos.
Urmeaza sa ne intalnim in cateva zile si nu vreau sa il mai fac gelos, vreau sa vorbesc cu el dar nu prea stiu ce sa-i zic asa dintr.o data...
Nu vreau sa il pierd doar pentru simplu fapt ca am fost mai timida si nu am vb cu el.
Imi puteti da anumite idei care sa para ca il plac?
Chair nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Aratai si tu ca esti interesata de el. Nu i mai ocoli privirea, zambeste i subtil cand va intalniti, saluta l, arata te prietenoasa. Probabil se teme de un eventual refuz si de aceea nu face nici un pas concret. Daca va vedea la tine o reactie pozitiva sigur va face ceva in directia asta. Fii mai indrazneata lasa timiditatea deoparte.